Pogoda na sobotę. Ekspert IMGW o przyjemnych temperaturach, deszczu i burzach

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Efektowne chmury nad Polską. Pogoda na majówkę

Prognoza synoptyka

Nawet 22 stopnie, ale tu spadnie deszcz! Ekspert IMGW mówi też o burzach

2022-10-08 7:25

Pogoda na sobotę (8.10.2022 r.), przekazana PAP przez synpotyka IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) Jakuba Gawrona wygląda optymistycznie, ale w północnej części możliwe są deszcze, a nawet burze. Gdzie pogoda będzie najlepsza, a gdzie najgorsza? Oto szczegóły.

Pogoda na sobotę. Burze i deszcze na północy 

Najnowsza prognoza pogody to mieszanka dobrych i nieco gorszych wieści. W sobotę z północnego zachodu ku centrum będzie przemieszczać się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. To spowoduje, że na zachodzie, w centrum i na północy będzie więcej chmur. Zachmurzenie będzie tam umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu. - Na Wybrzeżu mogą pojawić się słabe burze. Najładniejsza pogoda będzie południowym wschodzie Polski. Rano możliwe mgły - przekazuje synoptyk IMGW.

Jaka będzie temperatura 8.10.2022?

Temperatura maksymalna ukształtuje się na poziomie od 15 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, do 22 na południu kraju. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, południowo zachodni i zachodni.

W nocy strefa chłodnego frontu przemieści się na południowy wschód. Tam będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W zachodniej i centralnej Polsce się rozpogodzi. Miejscami na krańcach północnych, na wschodzie i na południu wystąpią przelotne opady deszczu. Na krańcach południowych może spaść do 12 mm.

Temperatura minimalna od 6 stopni Celsjusza na zachodzie kraju, do 10 na południowym wschodzie i nad morzem. W kotlinach sudeckich od 4 do 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany. Na wschodzie i nad morzem okresami porywisty, zachodni. Prognozy będziemy na bieżąco aktualizować w serwisie pogoda.se.pl.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem