Pogoda na weekend. Przyjemne temperatury kontra wichury do 90 km/h! Tu będzie najgorzej

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Pogoda na weekend. Przyjemne temperatury kontra wichury do 90 km/h! Tu będzie najgorzej

Zmienne prognozy

Pogoda na weekend. Przyjemne temperatury kontra wichury do 90 km/h! Tu będzie najgorzej

2022-10-07 14:48

Pogoda na weekend dla Polski, którą zapowiadają eksperci IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wygląda dość optymistycznie, ale gdzieniegdzie może spaść deszcz i powiać silny wiatr. W naszym serwisie sprawdzamy, które regiony są najbardziej narażone na nieprzyjemną pogodę.

Jaka będzie pogoda w ten weekend?

Potwierdziła się optymistyczna prognoza pogody na piątek (7.10.2022 r.) dla Polski. Na południu kraju temperatury osiągnęły nawet 21-22 stopnie Celsjusza. Pozostawało pytanie, czy w najbliższy weekend będziemy mogli się cieszyć dobrą pogodą. Jak można się było spodziewać, to wszystko zależy od regionu. - W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju więcej chmur i wystąpią miejscami przelotne opady deszczu - podaje IMGW.

- Temperatura osiągnie od 14°C nad morzem, około 18°C na przeważającym obszarze kraju do 21°C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h - przestrzegają synoptycy w prognozie na najbliższe dni. Jeśli chodzi o duże miasta, to najwyższe temperatury mogą liczyć mieszkańcy Krakowa, Rzeszowa, Kielc i Lublina. Cztery kreski mniej pokażą termometry w Szczecinie, Koszalinie i Gorzowie Wielkopolskim.

Pogoda na weekend. W niedzielę ochłodzenie

IMGW podaje, że w drugiej połowie weekendu na ogół będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 14°C do 16°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Jest szansa na powiew lata w przyszłym tygodniu. Na południowym zachodzie i zachodzie termometry ponownie pokażą powyżej 20 stopni.

Codzienne prognozy będziemy rzecz jasna przekazywać w serwisie pogoda.se.pl. Warto też na bieżąco śledzić ostrzeżenia IMGW.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają