Jesień, pogoda, deszcz

i

Autor: Pexels Co mówi norweska prognoza o pogodzie w Polsce na najbliższe dni?

Co z pogodą w październiku?

Długoterminowa pogoda dla Polski. Co mówi norweska prognoza o najbliższych dniach?

2022-10-07 12:22

Jaka będzie pogoda w Polsce w najbliższych dniach? Prognoz na ten temat jest bardzo dużo. Sprawdziliśmy, co w sprawie pogody w naszym kraju sądzi norweski serwis yr.no. Nadal będziemy cieszyć się złotą, polską jesienią? A może wróci do nas zimna, deszczowa i wietrzna aura? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Norweska prognoza dla Polski. Pogoda długoterminowa na październik

Co z pogodą w weekend? Norweska prognoza od serwisu yr.no potwierdza to, co sugerują chociażby synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W sobotę (8 października) dzień będzie ciepły, w wielu miejscach termometry pokażą temperaturę w okolicach 20 stopni Celsjusza. Niestety, na niebie pojawi się więcej chmur, które mogą przynieść przelotne opady deszczu. Dobre wieści są takie, że pochmurna i deszczowa aura będzie krótkotrwała. Już w niedzielę (9 października) znowu zrobi się słonecznie. Niestety, temperatura spadnie. Termometry pokażą maksymalnie 16 stopni Celsjusza.

Co z pogodą w kolejnym tygodniu? Według norweskiej prognozy z yr.no, poniedziałek (10 października) to aura podobna do tej z niedzieli. Sporo słońca, mało chmur i w miarę ciepło jak na tę porę roku. Termometry pokażą kilkanaście stopni powyżej zera. Nieco więcej chmur pojawi się na polskim niebie od wtorku (11 października). Temperatura utrzyma się na podobnym poziomie, ale są większe szanse na przelotny deszcz. Z danych norweskiej prognozy yr.no wynika, że im bliżej kolejnego weekendu, tym więcej chmur i deszczu. Temperatura utrzyma się na poziomie kilkunastu stopni Celsjusza w ciągu dnia.

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Jak ogrzewać dom energią elektryczną? 7 sposobów. Z węgla na prąd
Nasi Partnerzy polecają