Nagły atak zimy w Warszawie. Tego nikt się nie spodziewał

i

Autor: PAP/Paweł Supernak

Nagły atak zimy w Warszawie. IMGW wydało nowe ostrzeżenie. Tego nikt się nie spodziewał

2022-04-02 11:18

W kalendarzu wiosna, a za oknem głęboka zima. Taką niespodziankę sprawiła warszawiakom wczesnokwietniowa aura. Wielu kierowców zdążyło już pozmieniać opony na letnie, a śniegu nasypało tyle, że miejscami przydałyby się łańcuchy na kołach! Na warszawskie ulice od piątkowego (1 kwietnia) popołudnia musiały wyjechać pługi śnieżne. Okazuje się, że to nie koniec zimowej aury. IMGW wydało nowe ostrzeżenie dla Mazowsza.

Niespodziewany atak zimy rozpoczął się dokładnie 1 kwietnia. Od rana nad stolicę nadciągnęły śnieżne chmury, które stopniowo zaczęły zmieniać miejski krajobraz z przedwiosennego na zimowy. W sobotę za oknami było już kompletnie biało!

Na stołeczne ulice wyjechały dziesiątki pługów śnieżnych i piaskarek, które od piątkowego popołudnia walczą ze skutkami śnieżycy. O bieżącej sytuacji poinformował stołeczny ratusz. - W ciągu ostatniej doby pługoposypywarki ZOM wyjechały na ulice o godz.13.30 i 22.15 w piątek oraz dziś o 6.00. Ich działania objęły 1500 km dróg, którymi kursują autobusy miejskie. Monitorujemy sytuację na bieżąco – napisali na Twitterze urzędnicy

IMGW wydało w sobotę (2 kwietnia) nowe ostrzeżenie pogodowe. Synoptycy nie mają złudzeń, taka pogoda to nie jednodniowy wybryk natury, a zimowa aura może zostać z nami chwilę dłużej. Ostrzeżenie pierwszego stopnia na opady śniegu meteorolodzy wydali dla centralnego i wschodniego Mazowsza. Ostrzeżenie o groźnej pogodzie będzie obowiązywało do godz. 18 w sobotę.

Zmiana pogody z początkiem tygodnia

Według prognoz, pogoda ma się zmienić z początkiem tygodnia. W niedzielny poranek będzie jeszcze zimno, ale w ciągu dnia temperatura może osiągnąć kilak stopni na plusie. Od poniedziałku temperatura będzie stopniowo rosła. Należy jednak śledzić na bieżąco komunikaty pogodowe, bo aura może nam spłatać niejednego figla tej wiosny.

Sonda
Trudne warunki na drogach. Czy zima zaskoczyła drogowców?
Nasi Partnerzy polecają