Nadchodzi ulga od upałów, ale w tej części kraju nawet 33 stopnie

i

Autor: Shutterstock

Prognoza IMGW

Nadchodzi ulga od upałów, ale w tej części kraju nawet 33 stopnie [Prognoza IMGW na 27.08.2023]

2023-08-26 20:01

Niedziela (27 sierpnia) w pogodzie zapowiada się jako dzień odpoczynku od upałów, ale nie wszędzie. Na mapie Polski pojawią się punkty, w których termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza. W pozostałej części kraju znacznie chłodniej. Nadal sporo burz. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza pogody IMGW 27.08.2023. Upał w niedzielę tylko na krańcach wschodnich

- W niedzielę będzie chłodniej, tylko na krańcach wschodnich upał, nawet do 33 stopni C. W południowo wschodniej części kraju przelotne opady deszczu i burze - poinformowała Małgorzata Tomczuk, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zachmurzenie umiarkowane i duże. W południowo wschodniej części kraju przelotne opady deszczu i burze. Opady w czasie burz wyniosą do 20 mm. Na termometrach maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, na przeważającym obszarze 24 stopnie, do 33 stopni na krańcach wschodnich. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie z przewagą kierunków wschodnich.

Z kolei w nocy sporo chmur, burz i opadów deszczu. Tylko na krańcach południowo wschodnich będzie bez opadów i najcieplej. Na zachodzie ciągłe opady deszczu. Burze wystąpią w pasie od Mazur, przez Polskę centralną po Dolny Śląsk. W czasie burz może spaść do 30 mm deszczu, a porywy wiatru osiągną do 80 km/h. Temperatura minimalna wyniesie od 14 do 18 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze, do 22 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny, na zachodzie z kierunków zachodnich, a na wschodzie południowo wschodni.

Lato dobiega końca. A jaka będzie pogoda zimą? Więcej w artykule Taka będzie zima 2023/2024 w Polsce. Kluczowe jest to zjawisko. Eksperci podali pierwsze prognozy na zimę w Polsce

Sonda
Jak znosisz upały?
Upały w Polsce. Jak Polacy sobie z nimi radzą?