Mróz w Polsce. Potężne ochłodzenie i fatalne warunki na drogach

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Skitterphoto Mróz w Polsce. Potężne ochłodzenie i fatalne warunki na drogach

Mróz w Polsce. Potężne ochłodzenie i fatalne warunki na drogach

2022-01-05 21:09

Mróz w Polsce powraca! Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Sprawdź, gdzie zaatakuje najmocniej i gdzie będzie najzimniej. Mieszkańcy kilku regionów mają powody do zmartwień, bo za chwilę temperatury spadną poniżej zera. Synoptycy spodziewają się fatalnych warunków na drogach. Kierowcy, uważajcie, będzie bardzo ślisko. Zobacz najnowsze prognozy.

Mróz w Polsce powraca. Chwilowa odwilż nie mogła trwać wiecznie. W części kraju szykuje się potężne ochłodzenie, atak mrozu, a co za tym idzie – także fatalne warunki na drogach. W kilku regionach będzie bardzo ślisko. Sprawdź, gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza. Najnowsze prognozy pogody od synoptyków nie są optymistyczne. Wraca mróz, a na drogach będzie ślisko. Najbliższe godziny i dni mogą być bardzo niebezpieczne. Kto i gdzie powinien uważać?

Zobacz też: Śnieg i szklanka na drogach. W Polsce zrobi się biało?! Prognoza ekspertów nie zostawia złudzeń

Arktyczne powietrze. Atak mrozu w Polsce

Od północnego zachodu do Polski będzie napływało mroźne, arktyczne powietrze w związku z tym temperatura w nocy stopniowo będzie spadała – ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W nocy termometry pokażą wartości około -3 stopni Celsjusza na Kaszubach, -4 w Zakopanem, przez -1 na Suwalszczyźnie, a na przeważającym obszarze kraju będzie 0-1 stopnia C.

Temperatury przy gruncie mogą być niższe, a to oznacza, że w wielu regionach kierowcy powinni spodziewać się fatalnych warunków drogowych. To, co zdążyło się rozpuścić albo spaść z nieba w trakcie dnia, za chwilę zamarznie, sprawiające, że na drogach będzie bardzo ślisko!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO

Fatalne warunki na drogach. Będzie bardzo ślisko!

IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem dróg dla kilku regionów kraju. W Białymstoku i na części Podlasia już jest ślisko, ale w nocy sytuacja powinna się poprawić – przewidują synoptycy. Jednak nad ranem ostrzeżenie I stopnia będzie obowiązywało w kilku regionach:

  • w woj. zachodniopomorskim – od godz. 1.00 do 9.00 rano
  • w woj. pomorskim – od godz. 3.00 do 12.00
  • w woj. kujawsko-pomorskim – od godz. 5.00 do 13.00.

Przez całą noc alert I stopnia i ostrzeżenie przed śliskimi nawierzchniami dróg obowiązuje też w południowych powiatach Małopolski – tam trudne warunki drogowe mogą się utrzymać do godz. 4.00 nad ranem w czwartek, 6 stycznia.

Prognoza pogody na noc z 5 na 6 stycznia 2022 roku

Jak zapowiadają synoptycy IMGW, w środę, 5 stycznia, późnym wieczorem, opady deszczu ze śniegiem mogą się pojawić w centralnej Polsce – w rejonie Wielkopolski i Mazowsza oraz miejscami na północy kraju. W nocy na terenie całego kraju, ale głównie na wschodzie i południu, będą występowały opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Natomiast na północy i północnym zachodzie będą to głównie opady śniegu. Na wybrzeżu będą to opady deszczu ze śniegiem – zapowiada PAP. Wiatr chwilami będzie porywisty, nad morzem w porywach do 65 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h. Wiał będzie z zachodu i północnego zachodu.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają