Mordercza susza i zatoka niżowa w Polsce. Taka będzie środa według IMGW [Prognoza pogody 23.03.2022]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Mordercza susza i zatoka niżowa w Polsce. Taka będzie środa według IMGW [Prognoza pogody 23.03.2022]

Susza i zatoka niżowa w Polsce. IMGW zapowiada środę [Prognoza pogody 23.03.2022]

2022-03-23 6:35

Prognoza pogody na środę (23 marca) opublikowana przez ekspertów IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) spodoba się wszystkim tym, którzy nie lubią deszczu, ale meteorolodzy nie widzą w tym niczego dobrego. Polska będzie w zasięgu słabnącego wyżu. Wieczorem na północy kraju zaznaczy się zatoka niżowa. Gdzie 23.03.2022 będzie najgorzej? Pogoda na dziś poniżej.

Prognoza pogody na środę (23.03.2022) sprzyja długim spacerom, ale meteorolodzy alarmują - kolejne dni bez opadów deszczu przynoszą niebezpieczną i wywołującą pożary suszę. Polska pozostanie w powietrzu pochodzenia kontynentalnego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie spadać. Co jeszcze przyniosą najbliższe godziny? - W środę w Polsce będzie bezchmurnie, tylko na północy kraju zachmurzenie małe - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na 23 marca. Nie ma sensu zabierać ze sobą parasoli. Poczujemy typowy dla wiosny klimat. 

Czytaj też: Lato w marcu?! Prognoza pogody nie kłamie. To nie są dobre wieści

Prognoza pogody. Temperatura 23.03.2022

Jednocyfrowe temperatury będą w środę (23 marca) jedynie nielicznymi wyjątkami. Porzućcie ciepłe płaszcze, bo nie będą wam potrzebne. Na dobre możemy też schować do szaf czapki i szaliki. Sprawdźmy, gdzie będzie najchłodniej.

Pogoda na dziś. Noc ze środy na czwartek 23.03.2022 - 24.03.2022

W nocy w kraju będzie bezchmurnie, tylko gdzieniegdzie na północy i wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Miejscami, głównie na północy i północnym wschodzie, mgły ograniczające widzialność do 200 m, także marznące. Temperatura minimalna od -3 st. C do 2 st. C, na Pomorzu lokalnie -5 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych, miejscami zmienny. Kolejne prognozy już niebawem w naszym pogodowym serwisie. Śledźcie na bieżąco komunikaty IMGW i lokalne.

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?

- Temperatura maksymalna od 15 st. C do 19 st. C, chłodniej na północy od 9 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, na południu zmienny, na pozostałym obszarze zachodni skręcający na północny - podaje IMGW.

Załamanie pogody na Podkarpaciu przyszło w kilka minut