Jesień zamiast lata, a eksperci mówią o... korzystnej pogodzie! Jest jeden problem

i

Autor: Decster1/cc0/Pixabay.com Nieco powyżej 20 stopni ma wynosić temperatura w pierwszej połowie sierpnia, ale to nie musi wcale oznaczać złych wieści. Dlaczego? 21-23 kreski na termometrach są według "badań sondażowych i analiz medycznych" korzystne dla naszego organizmu

To dobrze, że nie będzie upałów?

Jesień zamiast lata, a eksperci mówią o... korzystnej pogodzie! Jest jeden problem

2023-08-01 12:44

Nieco powyżej 20 stopni ma wynosić temperatura w pierwszej połowie sierpnia, ale to nie musi wcale oznaczać złych wieści. Dlaczego? 21-23 kreski na termometrach są według "badań sondażowych i analiz medycznych" korzystne dla naszego organizmu. Niestety, w tym samym czasie będzie też mało słońca, ale dużo deszczu, burz i wichur, a temperatura może jeszcze spaść.

Prognoza na pierwszą połowę sierpnia. Temperatury niskie, ale korzystne?

Pierwsze dwa tygodnie sierpnia w Polsce mają upłynąć pod znakiem temperatur rzędu 21-23 stopni, ale jak informuje TwojaPogoda.pl, to dla nas dobre wieści. Dlaczego? Zgodnie z "wszelkimi badaniami sondażowymi i analizami medycznymi" taka temperatura jest najbardziej korzystna dla samopoczucia człowieka. Większe czy mniejsze ciepło nie będzie jednak takim zmartwieniem, jak prognozowana na pierwszą połowę sierpnia pogoda, bo przez polskie niebo będą się przewijały duże ilości chmur, przynosząc deszcz, burze i wichury. Co gorsza, w czasie opadów temperatura jeszcze spadnie i ma wynieść ledwie ok. 15 stopni. Jak informują meteorolodzy, ma to związek z działaniem zjawiska nazywanego prądem strumieniowym, co odczujemy na dobre od środy, 2 sierpnia. Pisaliśmy o tym tutaj: Pogodowe szaleństwo w Polsce i Europie. Wszystko przez ten prąd strumieniowy!

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Protest przeciwko zanieczyszczeniom rzek pod Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Krakowie