Gigantyczne przymrozki w kwietniu. Przeszywający ziąb ogarnie Polskę. Te dane mówią wszystko

i

Autor: shutterstock

Brrr!

Gigantyczne przymrozki w kwietniu. Przeszywający ziąb ogarnie Polskę. Jaka pogoda na Wielkanoc? Prognozy IMGW mówią wszystko

2023-04-04 10:41

Pogoda na początku kwietnia jest daleka od idealnej. Warunki atmosferyczne, które opanowały Polskę zdecydowanie bardziej przypominają zimę niż początek wiosny. Niestety, prognoza pogody na najbliższe dni nie zwiastuje rychłego przełomu, a wręcz przeciwnie. Dane synoptyków przygotowują nas na minusowe temperatury, przymrozki i opady śniegu. A jaka będzie pogoda na Wielkanoc 2023? Szczegóły na se.pl.

Śnieg i mróz w kwietniu. Koszmarna pogoda przed Wielkanocą

Od początku kwietnia 2023 pogoda płata nam nieprzyjemne figle. Opady śniegu i niskie temperatury nie zachęcają do dłuższych spacerów. Europa odczuła bańkę zimnego powietrza. Przez Polskę przeszła przeszywająca fala zimna, trzeba było wyciągnąć z szafy grube kurtki. Nie było żadnej mowy o dwucyfrowych temperaturach. Odczucie zimna potęgował silny wiatr. W nocy wróciły gigantyczne jak na tę porę roku przymrozki - nawet do -7°C! - Minionej nocy prawie w całym kraju było mroźnie. Jedynie na krańcach północnych zanotowano temperaturę minimalną powyżej 0°C - informował IMGW rano, 4 kwietnia. Taka pogoda nie nastawia optymistyczne, szczególnie przed zbliżającą się Wielkanocą. Czy pogoda poprawi się i będziemy mogli liczyć na ciepłe i słoneczne święta? Sprawdziliśmy prognozę IMGW na Wielkanoc 2023. Zobaczcie!

Pogoda na Wielkanoc 2023. Prognoza IMGW

Na szczęście, zdaniem synoptyków IMGW druga połowa Wielkiego Tygodnia będzie znacznie cieplejsza od pierwszych dni kwietnia. To nie oznacza jednak, że czeka nas piękna pogoda na Wielkanoc 2023.

Pogoda na Wielki Piątek

W piątek pogoda nie zamierza się poprawić. Jak wskazują prognozy IMGW, nadal będzie pochmurno i deszczowo, a w rejonach podgórskich spadnie nawet deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. - Na południu kraju opady mogą mieć okresami umiarkowane natężenie. Temperatura minimalna od około 0°C na południu do 5°C na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna zróżnicowana: od 1°C do 6°C na południu kraju i od 7°C do 12°C na pozostałym obszarze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, północno-wschodni i północny, na południu przeważnie słaby, zmienny - prognozuje IMGW.

Pogoda na Wielką Sobotę

Wielka Sobota również bez słońca. Eksperci IMGW przewidują zachmurzenie duże, okresami opady deszczu lub mżawki, a w górach śniegu. - Temperatura minimalna od 2°C do 6°C, w rejonach podgórskich Karpat około 0°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 12°C; na Podhalu około 2°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni - podaje IMGW.

Pogoda na Wielkanoc 2023

Nieprzyjemne prognozy pogody dotyczą także Wielkanocy 2023. W niedzielę wielkanocną (i najprawdopodobniej także w lany poniedziałek) będzie przeważać duże zachmurzenie i okresami wystąpią opady deszczu, a wysoko w górach - śniegu. - Temperatura minimalna od 2°C do 6°C, w rejonach podgórskich Karpat około -1°C, a temperatura maksymalna od 8°C do 13°C; na Podhalu około 4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni - informuje IMGW.

Wszystko wskazuje na to, że Wielkanoc będzie dosyć ciepła, ale mało słoneczna. Opady deszczu i zachmurzone niebo mogą zniechęcić do wielkanocnych spacerów. Szczegóły o pogodzie na Wielkanoc 2023 znajdziecie w tej analizie. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy czekasz na ciepłą wiosnę 2023?
Świąteczny klimat na szczecińskim Pogodnie. Jarmark wielkanocny przyciągnął tłumy
Listen on Spreaker.