Podkarpackie. IMGW ostrzega przed oblodzeniem. GDDKiA: w tych miejscach jest ślisko

i

Autor: Pixabay.com Pogoda gwałtownie się zmieni. Od dziś oblodzenia i zimowy armagedon!

Fatalne warunki na drogach prawie w całej Polsce! IMGW wydaJe żółty alert [25.12.2021]

2021-12-25 7:30

Uwaga, kierowcy! Warunki na drogach są bardzo trudne. Niestety, jak zapowiadają synoptycy, sytuacja w pierwszy dzień świąt nie ulegnie poprawie. - W sobotę w całym kraju będzie mroźno. W rejonach podgórskich silne opady śniegu. W Karpatach w nocy nawet minus 20 stopni - wyjaśnia ekspert z IMGW. Co jeszcze w pogodzie w sobotę, 25 grudnia?

Pogoda na sobotę, 25 grudnia. Jest ważne ostrzeżenie dla kierowców!

Według przygotowanej przez ekspertów prognozy pogody, w sobotę (25 grudnia) w całym kraju będzie mroźno. Miejscami spadnie też gruba warstwa śniegu. - W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia sytuacja zacznie się poprawiać. Nad Polską pojawi się się klin wyżowy. Opady śniegu wystąpią na północy kraju oraz na krańcach południowych. Najsilniejsze wystąpią w obszarach podgórskich” – mówi PAP Karol Walczak, synoptyk IMGW.

Zobacz także: Śnieżyce idą przez Polskę! Pogodowy armagedon. Słowa meteorologa budzą niepokój

IMGW informuje, że rejonach podgórskich może spaść nawet do 10 cm. śniegu. Na północy kraju nasypie od 3 do 5 cm. W głębi kraju bez opadów – będzie słonecznie. Temperatura maksymalna w całym kraju od minus 5 stopni Celsjusza do minus 3. Nieco wyższa temperatura minus 1 stopień w okolicach Krakowa. Wiatr będzie słaby, zmienny. Tylko na Wybrzeżu będzie wiał w porywach do 55 km/h.

Według IMGW, sobotnia noc będzie mroźna. Temperatura w kraju spadnie do minus 10 stopni, a w obszarach podgórskich możliwe są spadki do minus 15 stopni. W Karpatach możliwy jest spadek nawet do minus 20 stopni.

Sonda
Czy spędzisz święta z rodziną?
Zima zaatakowała w Bydgoszczy! Tak wygląda miasto zasypane śniegiem
Nasi Partnerzy polecają