Fatalna prognoza długoterminowa dla Polski. Trzeba zmienić plany wakacyjne?!

i

Autor: FelixMittermeier/cc0/Pixabay.com To tylko prognoza długoterminowa, ale mimo to może niepokoić. Zgodnie z przewidywaniami na kolejne miesiące, w tym te letnie, przez Polskę mają przechodzić obfite opady deszczu

Będzie mokro!

Fatalna prognoza długoterminowa dla Polski. Trzeba zmienić plany wakacyjne?!

2023-04-05 10:55

To tylko prognoza długoterminowa, ale mimo to może niepokoić. Zgodnie z przewidywaniami na kolejne miesiące, w tym te letnie, przez Polskę mają przechodzić obfite opady deszczu, a przynajmniej większe niż to wynika z normy wieloletniej. Deszcze nie oszczędzą nawet czerwca i lipca, a w dodatku mają im towarzyszyć częste burze. lokalnie z opadami gradu.

Prognoza długoterminowa dla Polski. Letnie miesiące pod znakiem opadów deszczu

Opady deszczu, w niektórych regionach obfite, mają zdominować pogodę w czasie wiosennych i letnich miesięcy - tak wynika z prognozy długoterminowej, który opublikował serwis TwojaPogoda.pl. Zgodnie z nią pochmurne niebo będzie częstym widokiem już w kwietniu, a oprócz deszczu miejscami ma być "śnieżnie z częstymi przymrozkami". Zresztą temperatura w całym kraju nie będzie zbyt wysoka, raczej przeciwnie. W maju zrobi się cieplej, ale nie należy się spodziewać gorąca ani upałów, choć słupki rtęci mogą pokazać wartości nieznacznie wyższe od normy wieloletniej. Piąty miesiąc roku ma być jednocześnie mokry, a w niektórych regionach są zapowiadane obfite opady. Czerwiec ma być ciepły, choć bez żadnych fal upałów itp., ale suma opadów deszczu nadal będzie znaczna - mogą im ponadto towarzyszyć burze.

Pogoda na drugą połowę 2023 r.

Jak informuje TwojaPogoda.pl, w lipcu w końcu dotrą do Polski pierwsze upały, a średnia temperatura może o 1-2 stopnie przekroczyć pułap wyznaczony przez normę wieloletnią. Są też i gorsze wieści, bo w naszym kraju nadal będą się utrzymywać duże opady. Mają im towarzyszyć burze, często o charakterze gwałtownym, a deszcz może zostać nawet zastąpiony przez grad. Sierpień również upłynie pod znakiem ciepła, ale już nie gorąca, ale, uwaga, ciągle będzie deszczowo. Prognozowane opady mają występować często i obficie, wynosząc więcej niż to wynika z normy wieloletniej. Pierwszym miesiącem, gdy deszcz nie powinien nam aż tak bardzo doskwierać, będzie wrzesień - zgodnie z prognozą pogody średnia suma opadów ma być dla odmiany niższa niż norma wieloletnia. Temperatura w tym miesiącu została zakwalifikowana jako umiarkowana.

Sonda
Boisz się burzy?
Największy koszyk wielkanocny w Polsce stoi na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają