Deszcz, burze i wiatr do 60 km/h. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 9.09.2022]

i

Autor: pixabay.com Deszcz, burze i wiatr do 60 km/h. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 9.09.2022]

Prognoza IMGW

Deszcz, burze i wiatr do 60 km/h. Gdzie będzie najgorzej? [Prognoza IMGW na 9.09.2022]

2022-09-09 6:01

Pogoda na piątek (9 września 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) mówi o opadach deszczu oraz burzach. Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej skali przed silnym deszczem z burzami. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 9 września 2022 przeczytasz na se.pl.

Jak informuje IMGW, Europa Centralna i krańce północno-wschodnie kontynentu są pod wpływem niżów z frontami znad Wysp Brytyjskich i północno-zachodniej Rosji. Pozostały obszar Europy jest w zasięgu wyżów.

Zobacz też: Potężna nawałnica przeszła przez Gorzów. Na ulicach rwące potoki! Alert RCB spóźniony!

Jaka będzie pogoda w piątek, 8.09.2022?

Jak wynika z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w piątek (9.08.2022) prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite. Na zachodzie miejscami większe przejaśnienia. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W piątek trzeba przygotować się na deszcz i burze.

- Opady deszczu, w strefie od Pomorza Gdańskiego, przez Mazowsze po Ziemię Chełmską, okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami około 25 mm. Na zachodzie kraju możliwe burze - podaje IMGW.

IMGW wydał też ostrzeżenia przed silnym deszczem i burzami z gradem w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju.

Jaka będzie temperatura 8 września 2022?

Z informacji przekazanych przez meteorologów IMGW wynika, że termometry wskażą maksymalnie do 23 st. C.

- Temperatura maksymalna od 20 do 23 st. C na zachodzie i południu, około 17 st. C na północnym wschodzie i tylko 13 st. C, 16 st. C w strefie największych opadów (od Pomorza po Lubelszczyznę) - informują meteorolodzy IMGW.

Wiatr na wschodzie i północy umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do około 60 km/h, południowo-wschodni, na zachodzie wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie możliwych burz wiatr porywisty.

Łabędź Lusia walczy o sprawność

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (9.09.2022/10.09.2022)

Według informacji podanych przez IMGW, w nocy z piątku na sobotę (9.09.2022/10.09.2022) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, na wschodzie Polski początkowo opady o charakterze ciągłym. Prognozowana suma opadów na południowym zachodzie miejscami około 10 mm. W drugiej części nocy miejscami mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8°C, 10°C na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich do 14°C w centrum i na zachodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Sonda
Czy sprawdzasz prognozy pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany