Był śnieg, teraz czas na burze śnieżne? Fatalna prognoza długoterminowa na marzec

i

Autor: neelam279/cc0/Pixabay.com Prognoza długoterminowa na marzec 2023 nie napawa optymizmem. Pogoda jest i nadal będzie bliższa zimowej

Był śnieg, teraz czas na burze śnieżne? Fatalna prognoza długoterminowa na marzec

2023-03-06 10:56

Prognoza długoterminowa na marzec 2023 nie napawa optymizmem. Pogoda jest i nadal będzie bliższa zimowej, a nie wiosennej, co oznacza, że nasz kraj będą jeszcze nawiedzać opady: śniegu, krupy śnieżnej, deszczu ze śniegiem czy samego deszczu. W najbliższych dniach można się ponadto spodziewać dużych wahań temperatury, więc będzie i mroźno, i ciepło.

Prognoza długoterminowa na marzec 2023. Śnieg, a nawet burze śnieżne

Prognoza długoterminowa na marzec 2023 nie zostawia wątpliwości - zima wcale nie zamierza ustępować. Jak informuje serwis Fanipogody.pl, najbliższe kilkanaście dni ma upłynąć pod znakiem braku stabilizacji w pogodzie, która będzie się wyróżniać napływającymi do Polski na zmianę niżami. W tym czasie do naszego kraju zawitają opady: śniegu, krupy śnieżnej, deszczu ze śniegiem i deszczu, które mogą się w dodatku przekształcać w:

  • śnieżyce;
  • burze śnieżne.

W tym czasie są również spodziewane wichury i mrozy, ale akurat w przypadku temperatury będziemy mieli do czynienia z dużymi wahaniami. Do końca 1. dekady marca będzie ona na ogół osiągała wartości poniżej normy wieloletniej, co zmieni się od 11 marca, bo w całej Polsce będzie cieplej, choć tylko na krótki okres. W tym czasie w trakcie dnia mogą się pojawić dwucyfrowe temperatury. Do tego czasu będzie dominować chłodne powietrze, nocami i o poranku - mrozy.

- Na stabilne warunki pogodowe w przyszłym tygodniu (6-12 marca - przyp. red.) nie mamy co liczyć, gdyż znajdziemy się w rozległym polu obniżonego ciśnienia, gdy to w obrębie zatoki niżowej przemieszczać mają się kolejne cyklony z rodowodem atlantyckim z systemami frontów atmosferycznych. Pojawiać mają się zarówno opady śniegu, mieszane i krupy śnieżnej. Na skutek wzrostu poziomego gradientu barycznego i występowania prądu strumieniowego pojawi się wiatr, który okresami oraz miejscami osiągnie skale wichury - informuje serwis Fanipogody.pl.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Rydzynie koło Leszna
Listen on Spreaker.