Śnieg przechodzący w deszcz to nie wszystko. Pogoda znów straszy Polaków [Prognoza IMGW na 6.03.2023]

i

Autor: CC Unsplash.com / Licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Śnieg przechodzący w deszcz to nie wszystko. Pogoda znów straszy Polaków [Prognoza IMGW na 6.03.2023]

Brzydko za oknami

Śnieg przechodzący w deszcz to nie wszystko. Pogoda znów straszy Polaków [Prognoza IMGW na 6.03.2023]

2023-03-06 6:30

Pogoda na poniedziałek (6 marca 2023) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) nie zwiastuje gwałtownej poprawy warunków atmosferycznych. Opady śniegu, deszczu ze śniegiem i silny wiatr - z takimi zjawiskami Polscy na pewno zmierzą się na początku tygodnia. Szczegóły na se.pl.

Na początku marca zima ponownie zaznaczała swoją aktywność w Polsce. Pogoda w weekend przyniosła m.in. opady śniegu i niskie temperatury. Wielu naszych czytelników już wypatruje nadejścia wiosny, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. IMGW zapowiada kolejne zimowe akcenty, z którymi na pewno zmierzymy się w najbliższych godzinach. Problemem będą m.in. śliskie drogi. W górach będzie szalał silny wiatr. 

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 6 marca?

IMGW podaje, że w poniedziałek w ciągu dnia, zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na pewno przydadzą nam się parasole i czapki. 

- Miejscami pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem, pod wieczór na zachodzie przechodzące w opady deszczu. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, a w Karpatach do 55 km/h, możliwe zawieje i zamiecie śnieżne - przekazują synoptycy Instytutu.

Do kierowców apelujemy o ostrożność w czasie jazdy. Piesi również powinni zachować czujność. Trzeba się liczyć z porannym skrobniem szyb samochodów.

Pogoda na dziś IMGW. Temperatura 6.03.2023

Na początku tygodnia temperatury będą nam przypominać, że mamy końcówkę zimy. W ciągu dnia nie spodziewamy się mrozu, ale gdzieniegdzie termometry pokażą minimalny plus.

- Temperatura maksymalna od 1°C na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich do 5°C na krańcach zachodnich - przekazują eksperci Instytutu Meteorologii I Gospodarki Wodnej.

Prognoza IMGW na noc z poniedziałku na wtorek, 6/7 marca

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami życie będą utrudniały opady śniegu, na zachodzie początkowo także śniegu z deszczem. W Bieszczadach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej lokalnie o 5 cm. Temperatura minimalna od -6°C miejscami na północy do -1°C na południu i południowym zachodzie, na obszarach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do -8°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, przeważnie południowo-zachodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h i tam możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Prognozy będziemy aktualizować w naszym serwisie. 

Sonda
Pogoda długoterminowa - czy wierzysz w jej skuteczność?
Nagły atak zimy w Warszawie. Zasypane ulice stolicy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany