Burze zmierzają nad Wielkopolskę! Pomarańczowy alert IMGW

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Burze zmierzają nad Wielkopolskę! Pomarańczowy alert IMGW

Burze zmierzają nad Wielkopolskę! Pomarańczowy alert IMGW

2022-06-29 13:16

Pierwsze dni kalendarzowego lata nas nie rozpieszczają. Jest bardzo gorąco, a jednocześnie trzeba liczyć się z wyładowaniami atmosferycznymi. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie dla części województwa wielkopolskiego. Najbliższa noc może nie być spokojna

Burze w Wielkopolsce. IMGW ostrzega

W ostatnich dniach zmagaliśmy się w Wielkopolsce z potężnymi upałami, które we wtorek (28 czerwca) nieco zelżały. Było to spowodowane poniedziałkowymi burzami. Okazuje się, że najbliższa noc może ponownie przynieść wyładowania atmosferyczne. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Burze w Poznaniu

Burze mogą wystąpić w Poznaniu, a także we wszystkich powiatach występujących na południe od stolicy Wielkopolski. Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez IMGW obowiązuje w środę (29 czerwca) od godz. 21:00 do godz. 5:00 w czwartek (30 czerwca). Zresztą prognozy długoterminowe w tym temacie są jednoznaczne. Burze w najbliższych dniach będą pojawiać się bardzo często.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany