Tropikalne upały w Wielkopolsce! Pomarańczowy alert dla regionu

i

Autor: fotolia.pl Tropikalne upały w Wielkopolsce! Pomarańczowy alert dla regionu

Tropikalne upały w Wielkopolsce! Pomarańczowy alert dla regionu

2022-06-23 11:24

Upały wracają do Polski. Najbliższe dni będą bardzo gorące. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia niemal dla całego województwa wielkopolskiego, które obowiązywać będzie przez kilka dni. Każdy będzie szukał odrobiony ochłody i cienia, bo upały mogą dać nam się we znaki.

Upały w Wielkopolsce. IMGW ostrzega

Prognoza pogody na najbliższe dni jest jednoznaczna. Fala upałów wraca, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa wielkopolskiego. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - czytamy w komunikacie IMGW, który obowiązuje od godz. 13:00 w czwartek (23 czerwca) do godz. 20:00 w poniedziałek (27 czerwca).

CZYTAJ: Kąpieliska w Poznaniu. W tych miejscach się ochłodzisz i odpoczniesz

Upały w całej Wielkopolsce?

Ostrzeżenie nie dotyczy powiatu złotowskiego, konińskiego, kolskiego, tureckiego, kaliskiego i m. Kalisz. W pozostałych regionach Wielkopolski prawdopodobieństwo wystąpienia upałów szacuje się na 80 procent. W powyższych powiatach również będzie gorąco, ale IMGW na ten moment nie wydał ostrzeżenia. To jednak może się zmienić w najbliższym czasie.

Sonda
Czy planujesz zakup wentylatora?
Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić