Amerykańska prognoza pogody na zimę 2022. Polacy będą zaskoczeni!

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Amerykańska prognoza pogody na zimę 2022. Polacy będą zaskoczeni!

Analiza meteo

Amerykańska prognoza pogody na zimę 2022! Polacy będą zaskoczeni

2022-09-17 6:00

Amerykańska prognoza pogody na zimę 2022 roku wygląda dość zaskakująco. Ci, którzy spodziewają się obfitego śniegu i siarczystych mrozów mogą się rozczarować. Prognoza długoterminowa zakłada dość specyficzne - jak na ten termin - temperatury. Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) przewiduje, że przełom 2022 i 2023 roku będą cieplejsze niż zazwyczaj. Szczegóły na se.pl poniżej.

Amerykańska prognoza pogody na zimę 2022. Będziecie zaskoczeni!

Najnowsza prognoza pogody dla Polski zwiastuje dominację typowo jesiennej aury. Burze i sporo opadów deszczu, do takiego klimatu musimy się przyzwyczaić w połowie września. Tymczasem Polacy coraz chętniej sprawdzają prognozy długoterminowe i szukają informacji, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Zima przełomu 2022 i 2023 roku może wielu zaskoczyć, tak przynajmniej wynika z amerykańskiej prognozy, jaką podaje Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA). Zgodnie z nią, już późna jesień przyniesie temperatury powyżej normy wieloletniej, a to dopiero zapowiedź tego, co nas czeka w okolicach Bożego Narodzenia i później. Dalszy ciąg prognozy pod quizem o tematyce meteo.

Sprawdź też: Zmiana czasu na zimowy 2022. Kiedy przestawiamy zegarki?

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:

Pogoda długoterminowa dla Polski. Taka będzie zima 2022/23?

Wygląda na to, że w grudniu i styczniu nie przydadzą się najcieplejsze płaszcze. Do prognoz długoterminowych oczywiście trzeba podchodzić z dystansem, ale jeśli się sprawdzą, to będziemy mówić o specyficznej zimie. 

- W listopadzie jesteśmy już jednak solidnie powyżej średniej wieloletniej, a w grudniu to jesteśmy bardzo, bardzo powyżej tej średniej - powiedział Tomasz Wasilewski, prezenter tvnmeteo.pl, powołujący się na amerykańskich meteorologów.

Specjalista od pogody dodaje, że prognozy na styczeń są bardzo podobne do tych, dotyczących grudnia. Oznacza to, że nawet jeśli spadnie śnieg, to nie utrzyma się on na długo. Podobne analizy publikuje również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Będziemy je regularnie aktualizować w serwisie pogoda.se.pl.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają