Wichury w Polsce

i

Autor: Tomasz Golla zdj. ilustracyjne

Alert pogodowy w Lubuskiem! IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem

2022-04-04 10:19

Alert pogodowy w Lubuskiem. W poniedziałek (4 kwietnia) w województwie lubuskim będzie bardzo mocno wiało. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, wiejącym z prędkością nawet do 90 km/godz. Ostrzeżenie pogodowe I stopnia będzie obowiązywało w poniedziałek na terenie całego województwa.

Pogoda znów może dać się mocno we znaki mieszkańcom województwa lubuskiego. W poniedziałek (4 kwietnia) w całym regionie będzie bardzo mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem wiejącym z południowego zachodu. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 35 km/godz., w porywach wiejącego z prędkością do 90 km/godz.

ZOBACZ TEŻ: Niecodzienny gość w Leśnej Bazie Lotniczej. Pas startowy zablokował żubr!

W związku z silnym wiatrem na terenie wszystkich powiatów województwa lubuskiego obowiązuje ostrzeżenie pogodowe I stopnia. Alert obowiązuje od godz. 13 do godz. 23 w poniedziałek (4 kwietnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 proc.

Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że można spodziewać się "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne".

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Przez Polskę przeszły silne wiatry. Dokonały dużych zniszczeń
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany