Sztorm na Bałtyku

i

Autor: Domin

Żółty i pomarańczowy alert na Pomorzu Zachodnim. Najgorzej będzie nad morzem

2022-04-04 9:10

W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszcza. Zrobiło się zimno, a miejscami wystąpiły opady śniegu. To jednak nie koniec pogodowych niespodzianek. W poniedziałek, 4 kwietnia, spodziewany jest huraganowy wiatr. Na całym terenie województwa zachodniopomorskiego ogłoszono tzw. żółty alert, czyli ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, a w pasie nadmorskim - ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli pomarańczowy alert.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Wiatr z południowego zachodu osiągnie prędkość od 35 do 45 km/h, a w porywach do 90 km/h. W większości powiatów obowiązuje tzw. żółty alert, czyli ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obowiązuje do późnych godzin wieczornych w poniedziałek, 4 kwietnia.

Czytaj też: Nowe rondo na szczecińskim Międzyodrzu nabiera kształtów. Uwagę przykuwa jeden ważny szczegół [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jeszcze gorzej będzie w całym pasie nadmorskim, gdzie będzie wiało z południowego zachodu i zachodu z prędkością do 55 km/h, a w porywach wiatr osiągnie nawet do 100 km/h. Ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli tzw. pomarańczowy alert, obowiązuje w następujących powiatach: polickim, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim, a także w Koszalinie i Świnoujściu. Ostrzeżenie obowiązuje do godzin porannych we wtorek, 5 kwietnia.

Silny wiatr może powodować łamanie się drzew, uszkodzenia budynków, zrywanie linii energetycznych, a na morzu może wystąpić sztorm.

Czytaj też: Mieszkanki Wałcza znalazły torbę z pieniędzmi. Nie zawahały się ani chwili

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Orkan Eunice dotarł do Świnoujścia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany