Żółty alert dla Podlasia! Chwilami może być niebezpiecznie

2021-08-28 8:19

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla wszystkich powiatów województwa podlaskiego. Przewidywane są opady do 50 mm.

Jak ostrzega IMGW, we wszystkich powiatach województwa podlaskiego występują i będą występować opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, które okresami mogą być silne. Według synoptyków wysokość opadu miejscami wyniesie od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą także burze z porywami wiatru do 60 km/h. Żółty alert na Podlasiu obowiązuje do soboty do godziny 18, a prawdopodobieństwo wystąpienia powyższych zjawisk wynosi 80 procent. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Gdzie jest burza?

To, gdzie jest burza w danym momencie możecie sprawdzić na dostępnych w internecie stronach z radarami burzowymi. Specjalnie dla Was zrobiliśmy materiał: Gdzie jest burza w Polsce? Oto mapa burz! Sprawdź, gdzie będzie grzmiało

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 27.08
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany