Zapowiada się niespokojny dzień. Burze przejdą nad Wielkopolską?

2022-05-24 7:27
Zapowiada się niespokojny dzień. Burze przejdą nad Wielkopolską?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Zapowiada się niespokojny dzień. Burze przejdą nad Wielkopolską?

W ostatnich dniach mamy pogodę w tzw. kratkę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega we wtorek przed wystąpieniem niebezpiecznego zjawiska. Jakie jest prawdopodobieństwo jego wystąpienia?

W ostatnich kilkunastu dniach pogoda mocno wariowała. Najpierw termometry pokazywały nawet 25 kresek powyżej zera, a następnie przyszedł deszcz, a miejscami gwałtowne burze. To przyniosło za sobą ochłodzenie. Okazuje się, że we wtorkowe (24.05) popołudnie również może zrobić się niebezpiecznie. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżeniem objęte jest prawie całe województwo wielkopolskie i obowiązuje ono od godz. 15:00 do godz. 21:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE