Załamanie pogody w Wielkopolsce?! IMGW ostrzega przed burzami z gradem!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Załamanie pogody w Wielkopolsce?! IMGW ostrzega przed burzami z gradem!

Załamanie pogody w Wielkopolsce?! IMGW ostrzega przed burzami z gradem!

2022-05-05 14:12

W ostatnich dniach pogoda nas rozpieszcza, ale w najbliższych godzinach może się to zmienić. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla części województwa wielkopolskiego. Prognozowane są burze z gradem!

Od kilku dni pogoda rozpieszcza mieszkańców Wielkopolski, a temperatura rośnie z każdym dniem. Okazuje się, że czeka w najbliższym czasie czeka nas załamanie pogody, o którym informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek (5 maja) w godzinach 15:00 - 23:00. Burze z gradem mogą wystąpić w następujących powiatach woj. wielkopolskiego: średzkim, słupeckim, konińskim, m. Konin, kolskim, tureckim, pleszewskim, jarocińskim, śremskim, gostyńskim, rawickim, krotoszyńskim, kaliskim, m. Kalisz, ostrowski i ostrzeszowskim. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE