Załamanie pogody na Dolnym Śląsku. IMGW ostrzega przed opadami śniegu, będą też przymrozki

i

Autor: pixabay Załamanie pogody na Dolnym Śląsku. IMGW ostrzega przed opadami śniegu, będą też przymrozki

Załamanie pogody na Dolnym Śląsku. IMGW ostrzega przed opadami śniegu, będą też przymrozki

2022-04-19 8:21

Pogoda nie będzie nas rozpieszczała po świętach wielkanocnych. IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed opadami śniegu, w kolejnych dniach możemy spodziewać się również przymrozków. Prognoza pogody 19.04.2022 - sprawdźcie szczegóły.

Kto spodziewał się po świętach wielkanocnych pięknej, wiosennej aury będzie rozczarowany. Przed nami raczej załamanie pogody. Co więcej, IMGW na wtorek, 19 kwietnia, wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed opadami śniegu.

ZOBACZ TEŻ: Dobra wiadomość dla turystów. Wracają pociągi z Wrocławia do czeskiego Skalnego Miasta

- Na obszarze powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm – poinformował synoptyk IMGW-PIB Piotr Ojrzyński.

Opadów śniegu synoptycy spodziewają się w powiatach karkonoskim, kamiennogórskim wałbrzyskim i kłodzkim. Ostrzeżenie obowiązuje we wtorek, 19 kwietnia, od godz. 10 do godz.19.

Bastion Sakwowy we Wrocławiu. Stan obecny i wizualizacje. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Na tym jednak nie koniec kiepskich wieści pogodowych. - We wtorek za sprawą niżu znad Morza Czarnego do Polski zacznie napływać wilgotne i chłodne powietrze. Do końca tygodnia będzie deszczowo i chłodno - powiedziała PAP Dorota Pacocha, synoptyk IMGW-PIB

Przymrozki na Dolnym Śląsku 

Temperatura we wtorek nie przekroczy 8 stopni C., ale w wielu powiatach będzie jeszcze niższa.

Tymczasem w nocy z wtorku na środę (19/20 kwietnia) w południowych powiatach Dolnego Śląska czekają nas przymrozki. Temperatura spadnie nawet do – 4 stopni C.

Wiosna w Miliczu
Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany