Załamanie pogody, a potem powrót afrykańskich upałów. Eksperci nie zostawiają złudzeń

i

Autor: Shutterstock Załamanie pogody, a potem powrót afrykańskich upałów. Eksperci nie zostawiają złudzeń

Pogoda oszalała

Załamanie pogody, a potem powrót afrykańskich upałów. Eksperci nie zostawiają złudzeń

2023-09-12 14:57

Zbliżamy się do połowy września i pogoda najwyraźniej uznała, że zbyt długo było spokojnie. Prognoza na najbliższe kilka dni dla Polski jest bardzo dynamiczna. Najpierw zetkniemy się z burzami i konkretnym ochłodzeniem, a później powróci męczący upał. Eksperci z serwisu fanipogody.pl zwracają uwagę na wartości na poziomie 38 stopni Celsjusza.

W serwisie pogodowym "Super Expressu" sygnalizowaliśmy już, że w środę (13 września 2023 r.) za oknami będzie burzowo i niespokojnie. Ekspert portalu fanipogody.pl Michał Kołodziejczyk potwierdza, że w najbliższych godzinach zaobserwujemy dynamiczne zmiany. - Termometry w Polsce Zachodniej po południu pokazywać mogą nawet 15-17 stopni mniej niż w regionach wschodnich - podkreśla pasjonat. W czwartek nie ma już szans na upalne wartości. W centrum temperatury osiągną pułap 23 stopni Celsjusza. Koniec lata? Bynajmniej. 

Upały nawet do 38 stopni?! Zadziwiająca prognoza

Upały powrócą do nas w połowie przyszłego tygodnia. W serwisie fanipogody.pl czytamy, że na południe od naszego kraju termometry pokażą nawet 38 stopni Celsjusza. Afrykańskie upały zaatakują m.in. Węgry i Bułgarię. 

A jak będzie w Polsce? W dniach 20-22 września wschodnie rejony naszego kraju powinny być gotowe na temperatury w granicach 30-32 stopni. - Wrzesień robi wszystko, by zapisać się na kartach historii jako najcieplejszy dziewiąty miesiąc roku w historii pomiarów w kraju - twierdzi Michał Kołodziejczyk z portalu fanipogody.pl. Rzeczywiście - jeśli ktoś zdecydował się na późne wakacje, to był to strzał w dziesiątkę. Druga połowa września przyniesie warunki atmosferyczne, które będą sprzyjać wypoczynkowi nad morzem. Warto jednak pamiętać, że to prognozy długoterminowe. Codziennie będziemy je aktualizować w pogodowym oddziale "Super Expressu".

Ekstremalne rekordy pogodowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Najwyższa temperatura powietrza została zanotowana w Prószkowie w woj. opolskim. Ile wynosiła?