Wichura w Polsce

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Wichury do 110 km/h, a potem nagła zmiana. Pogodowy zwrot akcji w Polsce / Zdjęcie poglądowe

Wichury do 110 km/h, a potem nagła zmiana. Pogodowy zwrot akcji w Polsce

2021-09-22 19:51

Prognoza pogody dla Polski zwiastuje opady deszczu, wichury do 110 km/h, a podczas weekendu... nagły zwrot akcji i ocieplenie! Poczujemy jak się jak w środku lata. Wszystko wskazuje na to, że krótkie spodenki jeszcze się przydadzą. Szczegóły na se.pl poniżej.

Wichury do 110 km/h, a potem nagła zmiana. Pogodowy zwrot akcji w Polsce

Prognoza pogody na najbliższe dni dla Polski przynosi bardzo ciekawe wieści. W czwartek (23.09.2021) nasz kraj znajdzie się pod panowaniem niżu. Temperatury maksymalnie w okolicach 17 stopni, a problemem gdzieniegdzie będzie bardzo silny wiatr. - Początkowo słaby i umiarkowany, z upływem dnia wzmagający się do dość silnego, na północy kraju także silnego, w porywach do 70 km/h, na Pomorzu do 80 km/h, nad morzem pod koniec dnia do 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy do 110 km/h, w Tatrach do 70 km/h - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW. Zarówno w czwartek jak i w piątek może lokalnie zagrzmieć. Na szczęście w weekend czeka nas pogodowa rewolucja!

Czytaj też: Pogoda na październik 2021. Jaka będzie jesień? Prognoza długoterminowa

Prognoza pogody dla Polski. Nieoczekiwana zmiana

W najbliższy weekend (25-26.09.2021) pogoda będzie nam sprzyjać. Okazuje się, że wichury i deszcze ustąpią miejsca bardzo przyjemnym warunkom. W sobotę najcieplej będzie na Śląsku, Opolszczyźnie i na Dolnym Śląsku (23-24 stopnie). Słońce zacznie tam przejmować inicjatywę na niebie. W niedzielę tylko na północnym wschodzie nie zobaczymy 20 stopni. Na zachodzie termometry pokażą nawet 25 stopni. 

A co z początkiem przyszłego tygodnia? Tutaj prognozy IMGW są dość optymistyczne. W poniedziałek będzie chłodniej niż dzień wcześniej, ale już dzień później jest szansa na 22°C na zachodzie i południowym zachodzie. Niestety pojawią się przelotne opady deszczu - zwłaszcza na południu i w centrum przelotne opady deszczu. O ewentualnych utrudnieniach będziemy was na bieżąco informować w naszych lokalnych serwisach.

Sonda
Jesień 2022 - czy lubisz tę porę roku?
Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają