Wiatr do 100 km/h, roztopy i opady. Pogoda w sylwestra da popalić! Gdzie będzie najgorzej?

i

Autor: Pixabay.com / reprodukcja SE Wiatr do 100 km/h, roztopy i opady. Pogoda w sylwestra da popalić! Gdzie będzie najgorzej?

Wiatr do 100 km/h, roztopy i opady. Pogoda w Sylwestra da popalić! Gdzie będzie najgorzej?

2021-12-30 20:45

Pogoda w Sylwestra może pokazać swoje najgorsze zimowe oblicze. Bez mrozu i opadów śniegu, ale z bardzo silnym wiatrem, deszczem i roztopami mamy przywitać w Polsce nowy rok 2022. Zobacz najnowszą prognozę synoptyka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Co ekspert IMGW przewiduje na sylwestra?

Pogoda w sylwestra nie będzie nas rozpieszczać. - Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 4 stopni Celsjusza na wschodzie do 12 stopni na południowym zachodzie. Na ostatni dzień roku wydano ostrzeżenia o roztopach, które obejmą obszary podgórskie, Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Poza tym może być bardzo wietrznie, nawet do 100 km/h w Sudetach - powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. - W sylwestrowy poranek najchłodniej powinno być w Karpatach, gdzie temperatura sięgnie 1 stopnia Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju będzie od 2 do 10 stopni - dodała Grażyna Dąbrowska.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?

Rano spodziewać się można dużego zachmurzenia i deszczu w całym kraju. IMGW prognozuje w południe silny porywisty wiatr. Na Wybrzeżu i w Karpatach w porywach osiągnie do 75 km/h, zaś w Sudetach prędkość wiatru może wynieść 100 km/h. - Na wschodzie kraju temperatura sięgnie w południe 4 stopni, zaś na południowym zachodzie będzie do 12 stopni Celsjusza - podała Grażyna Dąbrowska. Lokalnie na Pomorzu Zachodnim może spaść do 10 mm deszczu, a nieco więcej w Bieszczadach.

Pochmurna pogoda z możliwym deszczem utrzyma się również wieczorem. Przejaśnienia możliwe są w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Podkarpaciu. Co ważne, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o roztopach, które obejmą cześciowo obszary Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, Kotliny Jeleniogórskiej i Kłodzkiej.

Zima stulecia w Polsce. Zobacz zdjęcia archiwalne w poniższej galerii!

Jak warszawiacy spędzą sylwestra?
Nasi Partnerzy polecają