Grill

i

Autor: Pixabay Pogoda w majówkę zachęci do grillowania? Prognozy nie pozostawiają złudzeń. Zdj. ilustracyjne.

Warmińsko-mazurskie. Jaka pogoda w majówkę? Synoptycy IMGW nie mają złudzeń

2022-04-29 16:51

Jaka będzie pogoda w majówkę? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają złudzeń. Nie ma co liczyć na ciepły i słoneczny długi, majowy weekend. - W najbliższy weekend pozostawać będziemy w zasięgu słabego wyżu, który zapewni nam chłodną, ale stabilną pogodę. Okresy ze słońcem będą się przeplatały z dużą ilością chmur i słabymi, przelotnymi opadami deszczu, które są możliwe na obszarze całego kraju - czytamy w komunikacie IMGW. Jaka będzie pogoda w majówkę w woj. warmińsko-mazurskim? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Majówka 2022 wypada w dniach 30 kwietnia - 3 maja. Jaka będzie wtedy pogoda? W sobotę (30 kwietnia) według ustaleń IMGW, "Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich, w tej samej dość chłodnej na północy i cieplejszej na południu, polarnej morskiej masie powietrza". Niewielki spadek ciśnienia. Co z pogodą w woj. warmińsko-mazurskim? W sobotę (30 kwietnia) zachmurzenie w regionie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na zachodzie i południu województwa możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

Brytyjski wyż będzie mieć wpływ na pogodę w Polsce również w niedzielę (1 maja). - Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu w tej samej dość chłodnej na północy i cieplejszej na południu masie powietrza - czytamy w komunikacie IMGW. Ciśnienie znów będzie spadać. W woj. warmińsko-mazurskim niedziela (1 maja) będzie dniem z niewielkim zachmurzeniem, jednak gdzieniegdzie spadnie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich.

Co z pogodą w Polsce w poniedziałek (2 maja)? - Polska będzie w rozległym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, pomiędzy wyżem nad Rosją i Atlantykiem. Do Polski będzie napływało powietrze polarne morskie - informuje IMGW. W woj. warmińsko-mazurskim będzie to dzień z niewielkim zachmurzeniem, czasami wzrastającym do dużego. Możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Jaka będzie pogoda w Polsce na koniec majówki? We wtorek (3 maja) nasz kraj znajdzie się pomiędzy niżem nad Rosją, a klinem wyżu znad Azorów. Z północnego zachodu będzie napływała chłodna, polarna morska masa powietrza. W woj. warmińsko-mazurskim IMGW zapowiada małe zachmurzenie, okresami tylko więcej chmur. Możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nagłe ocieplenie uderzy znienacka! Kiedy upały w Polsce? Znamy daty

Źródło: IMGW

Sonda
Czy grillowanie na balkonie powinno być dozwolone?
Express Biedrzyckiej - prof. Marek Migalski: Amerykanie chcą wykończyć Putina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany