W tych regionach w nocy zaatakuje zima. Będzie mroźno i ślisko

i

Autor: Richard Fletcher / CC0 / pexels.com W tych regionach w nocy zaatakuje zima. Będzie mroźno i ślisko

Żółty alert

W tych regionach w nocy zaatakuje zima. Będzie mroźno i ślisko

2023-03-26 20:55

Mimo, iż mamy już kalendarzową wiosnę, zima nie daje o sobie zapomnieć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli tzw. "żółty alert" dla siedmiu województw, w których w nocy z niedzieli na poniedziałek (26-27 marca) temperatura spadnie poniżej zera. Zrobi się również ślisko.

Ostrzeżenia przed przymrozkami wydano dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, a także dla części województwa podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Synoptycy przewidują tam temperatury około minus jednego stopnia, a przy gruncie do minus 4 stopni Celsjusza. Mroźno zrobi się zarówno z niedzieli na poniedziałek, a także w ciągu najbliższych kilku nocy.

IMGW ostrzegł również przed oblodzeniem, które w nocy z niedzieli na poniedziałek może wystąpić w województwie pomorskim i w części województwa dolnośląskiego. W kilku powiatach województwa dolnośląskiego w tym samym czasie obowiązywać będą także alerty pierwszego stopnia przed opadami śniegu.

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje do godz. 7:00 w poniedziałek, 27 marca.

Alert meteorologiczny pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Morze krokusów i tłumy spacerowiczów na Jasnych Błoniach w Szczecinie