W niedzielę słońce, w poniedziałek śnieg. Szokujące prognozy

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Zaglite W niedzielę słońce, w poniedziałek śnieg. Szokujące prognozy

W niedzielę słońce, w poniedziałek śnieg. Szokujące prognozy

2021-10-09 20:59

Słoneczna niedziela, prawie cała Polska skąpana w słońcu, a na termometrach… 16 stopni Celsjusza. Dla jednych to prawdziwy szok, bo więcej już nie zobaczymy, a jeszcze niedawno było tak ciepło. Inni będą zaskoczeni, że w dzień nadal jest tak pięknie, skoro w nocy pojawiają się już przymrozki. W poniedziałek z nieba zacznie padać… śnieg.

Jedni mówią, że to złota polska jesień. Inni – są w szoku. Jeszcze niedawno było tak ciepło i pięknie. Z drugiej strony – w trakcie dnia pogoda i tak nas rozpieszcza, dając okazję do rodzinnych spacerów i podziwiania pięknie zmieniających się kolorów liści. W trakcje dnia temperatury sięgają 15, 16, 17 stopni, a w nocy… spadają przy gruncie do nawet minus pięciu. Jaka pogoda czeka nas w niedzielę, 10 października? Czy na koniec tygodnia zaatakuje silny mróz? Na pewnie nie w trakcie dnia. – W niedzielę będziemy mieli kontynuację pogody z soboty. Nadal będzie słonecznie, bez opadów i z temperaturami od 9 do 16 stopni Celsjusza – zapowiada w prognozie dla Polskiej Agencji Prasowej Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz też: Załamanie pogody i mróz! Prognoza na weekend 9-10 października

– Nad Polską nadal będzie bardzo pogodnie, słonecznie i bez opadów. Na południu i północy kraju możliwe będzie niewielkie, lokalnie umiarkowane zachmurzenie. Jedynie w Karpatach zachmurzenie może wzrosnąć do dużego, ale z tych chmur też nie spodziewamy się opadów – zastrzega Dąbrowska. Na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 9 do 14 stopni Celsjusza. Nieco cieplej – od 15 do 16 stopni C – może być lokalnie na Kujawach oraz w rejonie Zalewu Wiślanego. Wiał będzie słaby wiatr z kierunku południowego i południowo-wschodniego.

Żurawina - dlaczego warto ją jeść? Właściwości zdrowotne żurawiny

W poniedziałek sypnie śniegiem?!

Prognozy synoptyków zakładają, że po słonecznej i ciepłej niedzieli przyjdzie nieco chłodniejszy i znacznie bardziej pochmurny poniedziałek. W Sudetach może zacząć padać śnieg – delikatnie i w połączeniu z deszczem, ale jednak!

Jakiej pogody możemy spodziewać się na początku nowego tygodnia po ciepłej i słonecznej niedzieli? W poniedziałek będzie podobnie, choć w niektórych częściach kraju nieco chłodniej. Zwłaszcza tam, gdzie na niebie zagości więcej chmur, a tak będzie w bardzo wielu województwach. W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu – zapowiadają synoptycy IMGW. Zachmurzenie duże i słabe opady deszczu także w Bieszczadach, a w Sudetach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i zachodni.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?