Taka będzie jesień 2023 w Polsce. Eksperci zwracają uwagę na trzy szczegóły

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Taka będzie jesień 2023 w Polsce. Eksperci zwracają uwagę na trzy szczegóły

Prognoza długoterminowa

Taka będzie jesień 2023 w Polsce. Eksperci zwracają uwagę na trzy szczegóły

2023-09-01 12:54

Kalendarzowa jesień 2023 roku zbliża się wielkimi krokami. Jaka będzie pogoda pod władaniem kolejnej pory roku? W prognozach długoterminowych widać konkretne trendy, związane z temperaturami i opadami deszczu. Są również dobre wieści, związane z incydentami burzowymi.

1 września 2023 roku rozpoczęła się meteorologiczna jesień. Ta kalendarzowa przyjdzie trzy tygodnie później. Na ten moment pogoda w Polsce nie wygląda źle, ale po niezbyt spokojnym sierpniu, sprawdzamy kolejne prognozy z niepokojem. Ekspert serwisu fanipogody.pl Arkadiusz Wójtowicz przeanalizował specjalistyczne modele i wyszło mu, że kolejna pora roku powinna zapisać się na przeważającym obszarze Polski jako ciepła. Zdarzą się oczywiście chłodniejsze dni, ale wrzesień nie zaskoczy nas negatywnie.

Prognoza długoterminowa na jesień 2023. Tu będzie najgorzej

- Jeśli chodzi o opady, to będą one najprawdopodobniej w normie wieloletniej, ale miejscami na południu, południowym wschodzie i wschodzie niewykluczone miejscami sumy powyżej normy - pisze Wójtowicz w materiale na stronie fanipogody.pl.

Problemem będą momentami niże z układami frontalnymi, które mogą przynieść za sobą burzowe klimaty. Nie będzie ich jednak tak dużo jak w sierpniu. Wygląda na to, że wrzesień będzie dobrym miesiącem na przedłużenie wakacji. Pojedyncze dni upalne? Takiego scenariusza eksperci w tym momencie nie wykluczają. Prognozy będziemy rzecz jasna codziennie aktualizować w naszym serwisie. Pamiętajmy, że prognozy długoterminowe mogą ulec delikatnym przetasowaniom, a powyższe wyliczenia dają nam ogólny zarys tego, co nas czeka w kolejnych kilkunastu tygodniach.

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]