Śnieg i deszcz nie odpuszcza. W piątek czeka nas kolejny problem [Prognoza IMGW na 9.12.2022]

i

Autor: pixabay.com Śnieg i deszcz nie odpuszcza. W piątek czeka nas kolejny problem [Prognoza IMGW na 9.12.2022]

Prognoza IMGW

Śnieg i deszcz nie odpuszczają. W piątek czeka nas kolejny problem [Prognoza IMGW na 9.12.2022]

2022-12-09 7:10

Pogoda na piątek (9 grudnia 2022) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) to zapowiedź opadów deszczu i śniegu, a marznące opady przyniosą zmorę kierowców, czyli gołoledź. Szczegóły prognozy pogody dla Polski na piątek, 9 grudnia 2022 przeczytasz na se.pl.

Jaka będzie pogoda w piątek, 9 grudnia 2022?

Z informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w piątek (9 grudnia 2022) prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie rozpogodzenia. Czekają nas opady śniegu i deszczu, wtedy może pojawić się problem.

- Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południowym wschodzie deszczu. Na południowym wschodzie miejscami możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź - przekazuje IMGW - W Karpatach opady śniegu mogą mieć natężenie umiarkowane, miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

Temperatura 9 grudnia 2022

W piątek temperatura spadnie nieznacznie poniżej 0.

- Temperatura maksymalna od -1°C na północy do 4°C na południowym wschodzie - podaje IMGW.

Wiatr słaby, tylko na południu umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda IMGW dla Polski. Noc z piątku na sobotę (9.12.2022/10.12.2022)

Z prognoz IMGW wynika, że w nocy z piątku na sobotę (9.12.2022/10.12.2022) zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie początkowo na północy oraz w centrum większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami, głównie na wschodzie oraz południu, opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie opady deszczu o natężeniu umiarkowanym ograniczające widzialność do 500 metrów i tam prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Przejściowo na Podhalu opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. W Karpatach opady śniegu mogą mieć natężenie umiarkowane, miejscami prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Miejscami na północy mgły marznące ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -7°C na Suwalszczyźnie, około -2°C w centrum do 3°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, lokalnie północny. Wysoko w Karpatach początkowo porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają