Śmiertelne zagrożenie dla kierowców. IMGW ostrzega przed bardzo trudnymi warunkami

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Śmiertelne zagrożenie dla kierowców. IMGW ostrzega przed bardzo trudnymi warunkami

Widoczność ograniczona

Śmiertelne zagrożenie dla kierowców. IMGW ostrzega przed bardzo trudnymi warunkami

2022-11-01 17:04

Ostrzeżenie przed gęstą mgłą we wschodniej części Warmii i Mazur wydali we wtorek (1 listopada, Wszystkich Świętych) synoptycy IMGW. Widzialność lokalnie może spaść nawet do 50 metrów. Alert obowiązuje również na terenie północnej części województwa lubelskiego, na Podlasiu oraz Mazowszu.

- Prognozuje się gęste mgły ograniczające miejscami widzialność do 200 m, lokalnie do około 50 m - poinformował IMGW w komunikacie dla Lubelszczyzny. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują od godz. 14 we wtorek (1 listopada 2022 r., Wszystkich Świętych) . Według prognoz, mgły mają występować do godziny 7 w środę w powiatach łukowskim i radzyńskim. Natomiast do godziny 11 mgły spodziewane są w powiatach: bialskim, parczewskim, włodawskim, Białej Podlaskiej.

Ostrzeżenie IMGW na 1 listopada. Gęste mgły również na Warmii i Mazurach

Ostrzeżenie dla województwa warmińsko-mazurskiego dotyczy 11 powiatów: działdowskiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, nidzickiego, oleckiego, piskiego, szczycieńskiego, węgorzewskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku od godz. 14:00 do środy do godz. 07:00. Występujące gęste mgły ograniczają widzialność do 200 m, lokalnie do około 50 m.

Gęste mgły atakują kierowców również na Podlasiu i Mazowszu. Do kierowców kierujemy apel o ostrożność i o zdjęcie nogi z gazu. Warunki atmosferyczne nie będą nam ułatwiać życia również w nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 listopada 2022 r.).

- Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie również z rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Miejscami, głównie na północy, wschodzie oraz w centrum, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, a na północnym wschodzie lokalnie do 100 metrów - podaje IMGW.

Sonda
Wierzysz prognozom pogody?
Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby