Prawie 200 km/h na Śnieżce! Szokujące wieści z IMGW

i

Autor: Shutterstock Wiatr wiejący na Śnieżce osiągnął w nocy z piątku na sobotę, 18 lutego, prędkość 198 km/h - poinformowało IMGW

Potężne wichury przechodzą nad Polską

Prawie 200 km/h na Śnieżce! Szokujące wieści z IMGW

2023-02-18 17:07

Wiatr wiejący na Śnieżce osiągnął w nocy z piątku na sobotę, 18 lutego, prędkość 198 km/h. Przez całą Polskę przechodzą ogromne wichury, ale to właśnie na najwyższym szczycie Sudetów i Karkonoszy wiało najmocniej. Z kolei na Wybrzeżu odnotowano 125 km/h, a na Kasprowym Wierchu było o 15 km/h mniej. IMGW uspokaja jednak, że prędkość wiatru będzie spadać.

Prawie 200 km/h na Śnieżce! Szokujące wieści z IMGW

198 km/h - taką prędkość osiągnął wiatr na Śnieżce w nocy z piątku na sobotę, 18 lutego. Poinformowała o tym w rozmowie z PAP Barbara Wrzesińska, dyżurna synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Potężne wichury przechodzą nad Polską od piątkowego popołudnia i wieczoru, doprowadzając do tego, że o godz. 14 pozbawionych prądu było prawie 100 tys. osób w całej Polsce, w tym m.in. w województwie mazowieckim. - Dzisiejszej nocy najsilniej wiało na Śnieżce, gdzie prędkość wiatru dochodziła do 55 metrów na sekundę, czyli 198 km/h. Bardzo silny wiatr wiał także na Wybrzeżu. Tu najwyższe odczyty tej nocy wskazywały na 125 km/h. Na Kasprowym było to około 110 km/h, a w głębi kraju zdarzały się porywy o sile 80 km/h - powiedziała PAP Wrzesińska.

Jak informuje PAP, powołując się na prognozę IMGW-PIB, w najbliższych godzinach siła wiatru w całym kraju będzie słabła. Nie jest wykluczone, że wydane dla północy kraju ostrzeżenia przed silnym wiatrem zostaną odwołane. Nadal obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydane dla regionów południa Polski.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Biurowiec w centrum Warszawy do wyburzenia! Zastąpi go nowoczesny wieżowiec
Nasi Partnerzy polecają