Koniec upałów, ale pojawi się inny problem [Prognoza IMGW na 23.08.2023]

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Koniec upałów, ale pojawi się inny problem [Prognoza IMGW na 23.08.2023]

Zmienna pogoda

Powrót upałów, pojawi się też inny problem [Prognoza IMGW na 25.08.2023]

2023-08-25 7:18

Pogoda na piątek (25 sierpnia 2023 r.) dla Polski, przekazana przez synoptyków IMGW (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej) jest potwierdzenjem powrotu upałów. Niestety, nie uwolnimy się od opadów deszczu, pojawią się rownież burze. Z prognozy IMGW na 25.08.2023 wynika jednoznacznie, gdzie będzie najgorzej.

Stwierdzono powrót upałów, nadal miejscami będzie gorąco - tak w skrócie moglibyśmy podsumować pogodę, która będzie z nami w drugiej części bieżącego tygodnia. Prognoza na piątek (24l5 sierpnia 2023 r.) nie jest optymistyczna. Gdzieniegdzie przydadzą się parasole, a widoczność będzie ograniczona. Synoptycy IMGW mają dobre wieści dla tych, którzy wybrali taki termin na odpoczynek nad morzem. Wielu powie, że takie temperatury są dla nich idealne. 

Jaka będzie dziś pogoda? Piątek, 25 sierpnia 2023

Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podają w prognozie synoptycznej, że w ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. - Przelotne opady deszczu i burze przemieszczające się z zachodu na wschód. Możliwy grad. Tylko na krańcach wschodnich bez opadów. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 25 mm  - informuje IMGW w prognozie na piątek. Niestety, opadów będzie dużo. Wypoczywający w okolicach Gdańska będą zadowoleni, ponieważ słońce skutecznie przebije sie przez chmury.

Pogoda na dziś. Temperatura 25.08.2023

Jak już sygnalizowaliśmy wyżej - piątek będzie najprawdopodobniej kolejnym dniem z upałami. - Temperatura maksymalna od 26°C na Suwalszczyźnie i nad morzem oraz w dolinach karpackich do 32°C na południowym zachodzie i krańcach wschodnich -  podaje IMGW. Upalne wartości znajdziemy w  okolicach Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Opola, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa i Lublina, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Torunia i Bydgoszczy. Bariera 30 stopni zostanie przekroczona. W Gdańsku ok. 28 stopni. Noc będzie szalona.

Pogoda IMGW na noc z piątku na sobotę, 25/26 sierpnia 2023

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h. W Sudetach porywy do 80 km/h. Prognozy będziemy codziennie aktualizować w naszym serwisie.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Listen on Spreaker.