Sztorm

i

Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Sztorm

Pomorskie. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i sztormem na Bałtyku

2022-04-07 16:08

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie o silnym wietrze dla województwa pomorskiego. Synoptycy przewidują, że wiać ma również na Bałtyku i w strefie brzegowej.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, rano przejściowo do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i południowego zachodu. Miejscami burze - poinformowali synoptycy z IMGW. Ostrzeżenie I stopnia o silnym wietrze zostało wydane dla wszystkich powiatów województwa pomorskiego. Obowiązuje od czwartku od godz. 14 do piątku do godz. 18. Ostrzeżenia I stopnia są wydawane, gdy przewidywane jest wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest wówczas ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

IMGW wydał również ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku. Synoptycy poinformowali, że ma wiać wiatr południowy i południowo-zachodni z prędkością od 5 do 7, w porywach 8, okresami 9 w skali Beauforta. Przypominamy, że najwyższy stopień w tej skali to 12, co oznacza huragan. Obszar występowania to część wschodnia strefy brzegowej. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek od godz. 13 do 19. 

Białystok. Kwietniowy atak zimy. Osiedle zasypane śniegiem
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem sztormu na morzu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE