Pomarańczowe alerty dla Poznania! To może być pogodowy armagedon

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Pomarańczowe alerty dla Poznania! To może być pogodowy armagedon

Pomarańczowe alerty dla Poznania! To może być pogodowy armagedon

2022-05-20 13:21

W nocy z piątku na sobotę może być bardzo niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał aż dwa ostrzeżenia drugiego stopnia dla całej Wielkopolski. W związku z zaistniałą sytuacją mieszkańcy otrzymali alert RCB. Zobacz szczegóły.

W ostatnich dniach mogliśmy poczuć, że zbliża się lato. Niestety już w piątek (20 maja) może nastąpić gwałtowne załamanie pogody o czym informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad - czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie ma drugi stopień i obowiązuje od godz. 19:00 w piątek (20 maja) do godz 4:00 w sobotę (21 maja). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

To jednak nie wszystko. W sobotę (21 maja) między godz. 2:00, a godz. 15:00 występuje jeszcze jedno ostrzeżenie. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu - informuje IMGW.

CZYTAJ: Prezydent Poznania nie ma drogiego samochodu? Cenniejszy jest zegarek! Oto majątek Jacka Jaśkowiaka

W związku z wystąpieniem powyższych zjawisk atmosferycznych mieszkańcy otrzymali alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. - Uwaga! Dziś i jutro (20/21.05) silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - czytamy.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany