Pomarańczowe alerty dla Poznania! To może być pogodowy armagedon

2022-05-20 13:21
Pomarańczowe alerty dla Poznania! To może być pogodowy armagedon
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Pomarańczowe alerty dla Poznania! To może być pogodowy armagedon

W nocy z piątku na sobotę może być bardzo niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał aż dwa ostrzeżenia drugiego stopnia dla całej Wielkopolski. W związku z zaistniałą sytuacją mieszkańcy otrzymali alert RCB. Zobacz szczegóły.

W ostatnich dniach mogliśmy poczuć, że zbliża się lato. Niestety już w piątek (20 maja) może nastąpić gwałtowne załamanie pogody o czym informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad - czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie ma drugi stopień i obowiązuje od godz. 19:00 w piątek (20 maja) do godz 4:00 w sobotę (21 maja). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

To jednak nie wszystko. W sobotę (21 maja) między godz. 2:00, a godz. 15:00 występuje jeszcze jedno ostrzeżenie. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu - informuje IMGW.

CZYTAJ: Prezydent Poznania nie ma drogiego samochodu? Cenniejszy jest zegarek! Oto majątek Jacka Jaśkowiaka

W związku z wystąpieniem powyższych zjawisk atmosferycznych mieszkańcy otrzymali alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. - Uwaga! Dziś i jutro (20/21.05) silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - czytamy.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE