Pogodowe starcie wyżu z niżem za oknami. To nie będą spokojne dni

i

Autor: xresch/cc0/Pixabay.com Prognoza pogody dla Polski zapowiada prawdziwe starcie wyżów znad Atlantyku i Bałkanów z niżem znad Islandii

Najnowsza prognoza pogody dla Polski

Pogodowe starcie wyżu z niżem za oknami. To nie będą spokojne dni!

2022-10-06 11:17

Zimny niż znad Islandii czy ciepłe wyże znad Atlantyku i Bałkanów? W Polsce dominuje na razie drugi układ baryczny, dzięki czemu najbliższe dni upłyną pod hasłem dosyć wysokich temperatur. Okresowo do naszego kraju będzie jednak zaglądać chłodne powietrze, który przyniesie mocny podmuchy wiatru i opady deszczu. Które regiony Polski są na to narażone?

Pogoda dla Polski. Starcie niżu znad Islandii i wyżów znad Atlantyku i Bałkanów

Prognoza pogody dla Polski zapowiada prawdziwe starcie wyżów znad Atlantyku i Bałkanów z niżem znad Islandii. Jak informuje tvnmeteo.pl, w najbliższych dniach będą dominować te pierwsze, dzięki czemu do naszego kraju napłynie ciepłe, choć arktyczne powietrze z południowego zachodu. Okresowo będzie ono jednak przedzielane przez chłodny wir niżowy. W czwartek, 6 października, odczują to mieszkańcy północno-zachodnich regionów naszego kraju, gdzie pojawią się silne podmuchy wiatru. Piątek, 7 października, to znowu dominacja wyżu, który co prawda przyniesie poranne mgły, ale już ok. południa w całej Polsce można się spodziewać rozpogodzeń. Sobota, 8 października, to znowu atak niżu, który sprowadzi do Polski front atmosferyczny z deszczem, natomiast w niedzielę, 9 października, znowu wiele przejaśnień. W poniedziałek, 10 października, powróci wir niżowy, by po raz kolejny postraszyć deszczem.

Czy słoneczny wyż znad Azorów dotrze do Polski?

Jak informuje tvnmeteo.pl, do następnej zmiany pogody w Polsce ma dojść we wtorek, 11 października. Ma to zapewnić słoneczny wyż, sięgający od Azorów na Atlantyku aż po Rosję, który zgodnie z prognozami może sprowadzić do naszego kraju masy ciepłego powietrza prosto z południa Europy.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Wino i czekolada- skarby Podkarpacia, które powstają u podnóża Bieszczad
Nasi Partnerzy polecają