Pogoda na weekend: Burze i porywisty wiatr! Czeka nas armagedon? Prognoza IMGW [21.08.-22.08]

2021-08-20 18:05

Pogoda na weekend (21.08.-22.08) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się ciepło, a miejscam nawet upalnie! Niestety, mamy też złe wieści - IMGW prognozuje burze. Przeczytaj prognozę pogody dla Polski na weekend: sobotę i niedzielę, 21-22 sierpnia poniżej.

Pogoda na weekend: Burze i porywisty wiatr! Czeka nas armagedon? Prognoza IMGW [21.08.-22.08]

Jak informuje IMGW w sobotę, 21 sierpnia będziemy w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Nad Polską utrzyma się powietrze polarne morskie. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, w Sudetach i Karpatach oraz na Pogórzu Karpackim możliwe burze z opadem do 10 mm. W czasie burz porywy do 60 km/h. - W niedzielę, 22 sierpnia Polska będzie w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, tylko na zachodzie zaznaczy się wpływ niżu i ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie zacznie spadać. - podaje IMGW. Zachmurzenie umiarkowane, jednak miejscami również prognozowane są burze. " W dzień we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze początkowo zachmurzenie małe, w trakcie dnia od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, szczególnie na południowym zachodzie. W trakcie burz prognozowana suma opadów od 10 mm do 20 mm. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów." - informuje IMGW. W czasie burz może mocno wiać - w porywach do 70 km/h.

Jaka będzie temperatura w weekend, 21.08.-22.08?

W sobotę, 21 sierpnia temperatura maksymalna od 18 st C, 20 st. C na północy i w dolinach górskich do około 23 st. C w centrum kraju i 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich - wynika z analiz IMGW. Upałów można spodziewać się w niedzielę: "W niedzielę w opolskim, dolnośląskim nawet upały do 30 stopni" – mówił w rozmowie z PAP meteorolog i rzecznik prasowy IMGW Grzegorz Walijewski. O wiele chłodniej będzie nad morzem, gdzie IMGW prognozuje około 18 st. C.

Zobacz też: La Nina. Tajemnicze zjawisko wpłynie na pogodę w Polsce! Kiedy się zacznie?

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?