Pogoda na sobotę, 18 czerwca. Potężna zmiana w pogodzie, fala upałów w Polsce. Prognoza pogody [17.06.2022]

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/laradsv Pogoda na sobotę, 18 czerwca. Potężna zmiana w pogodzie, fala upałów w Polsce. Prognoza pogody [17.06.2022]

Pogoda na sobotę, 18 czerwca. Potężna zmiana w pogodzie, fala upałów w Polsce. Prognoza pogody [17.06.2022]

2022-06-17 15:21

Pogoda na sobotę, 18 czerwca. Najpierw ciepły front, a za nim gorąca masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Do Polski lada moment dotrze fala upałów, jakich w tym roku jeszcze nie było! Jeśli ktoś życzył sobie gorący, słoneczny weekend, to jego marzenia mogą się spełnić już za chwilę. Arktyczne upały w Polsce! Na termometrach ponad 30 stopni Celsjusza. Zobacz prognozę pogody na 17.06.2022 r.

Gorąca prognoza pogody na sobotę, 18 czerwca 2022 r.

Będzie bardzo gorąco – zapowiadają synoptycy i jednocześnie ostrzegają tych, którzy mogą źle zareagować na takie temperatury. W ten weekend w Polsce doświadczymy iście afrykańskich temperatur. Termometry pokażą ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu.

W sobotę od zachodu kraju nasuwać się będzie zatoka niżu znad Morza Norweskiego z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać bardzo ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie spadać – zapowiadają synoptycy.

Pogoda 18 czerwca: Zachodniopomorskie i Pomorskie

W województwach zachodniopomorskim i pomorskim zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie na wschodzie regionu słabe opady deszczu, głównie początkowo. Temperatura maksymalna od 26 st. C do 30 st. C, na wybrzeżu od 21 st. C do 23 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu przejściowo dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

Pogoda 18 czerwca: Warmińsko-Mazurskie i Podlaskie

W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo na północy możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 19 st. C na północnym wschodzie do 25 st. C na południowym zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda 18 czerwca: Wielkopolskie, Lubuskie, Kujawsko-Pomorskie

W województwie wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim słonecznie. Temperatura maksymalna od 28 st. C do 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Pogoda 18 czerwca: Mazowieckie, Łódzkie, Lubelskie

Na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 23 st. C na wschodzie do 29 st. C na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda 18 czerwca: Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie

Na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 26 st. C na wschodzie do 32 st. C na zachodzie, wysoko w Sudetach od 12 st. C do 18 st. C, na szczytach Beskidów od 17 st. C do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda 18 czerwca: Małopolskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie

W województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 26 st. C, w rejonach podgórskich od 21 st. C do 24 st. C, na szczytach Tatr około 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Parzą kawę, przynoszą paczki, dostarczają pizzę i śpiewają Sto lat. Warszawa miastem robotów

Pogoda 19 czerwca. Szykuje się zmiana w pogodzie?

W niedzielę Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii w strefie przemieszczającego się od północnego zachodu w głąb kraju chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając upalne powietrze zwrotnikowe. Ciśnienie będzie spadać.

Sonda
Wierzysz prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany