Pogoda na listopad 2022. Te prognozy wielu zaskoczą. Wymykają się statystykom!

i

Autor: qimono/cc0/Pixabay.com Wrzesień - zimniejszy niż zazwyczaj, październik - nadspodziewanie ciepły, a co mówią prognozy pogody na listopad 2022?

Prognoza długoterminowa

Pogoda na listopad 2022. Te prognozy wielu zaskoczą. Wymykają się statystykom!

2022-10-27 17:24

Wrzesień - zimniejszy niż zazwyczaj, październik - nadspodziewanie ciepły, a co mówią prognozy pogody na listopad 2022? Rekord temperatury w 11. miesiącu roku padł nie tak dawno, bo 4 lata temu. 5 listopada 2018 r. w Polanie na Podkarpaciu zmierzono aż 26,2 stopnia. W tym roku tak ciepło raczej nie będzie, ale prognozy pogody i tak są optymistyczne.

Pogoda na listopad 2022. Kiedy będzie najcieplej?

Jak informuje TwojaPogoda.pl, zgodnie z prognozami pogody na listopad 2022 w Polsce ma być ciepło i sucho, oczywiście jak na tę porę roku. Jedenasty miesiąc roku ma się wyróżniać pomiarami na tle innych średnią temperaturą, która może sięgnąć do 2 stopni powyżej normy wieloletniej. Co to oznacza w praktyce? W pierwszej połowie listopada 2022 w naszym kraju można się spodziewać temperatur w okolicach 15 i więcej stopni, z maksymalną liczbą kresek sięgającą 20. Pod hasłem takiej ilości ciepła mają upłynąć zwłaszcza pierwsze dni listopada, w tym Wszystkich Świętych. W drugiej połowie listopada 2022 chłodniej, ale w porównaniu z poprzednimi latami - nadal ciepło, bo temperatury dzienne mają się utrzymywać w przedziale 10-15 stopni. W pierwszych dwóch tygodniach miesiąca względnie dużo, bo 5-10 kresek na termometrach zobaczymy z kolei w nocy. W drugiej połowie listopada 2022 temperatury nocne spadną natomiast do 0-5 stopni.

Listopad 2022 pod znakiem małych opadów

Jak informuje TwojaPogoda.pl, listopad 2022 w Polsce ma być również względnie suchy, co oznacza stosunkowo niewielką ilość opadów. Na większości terenu kraju ich suma nie przekroczy normy wieloletniej, więc ma się znajdować poniżej granicy 30-40 mm. Najmniejsza szansa na deszcz, bo o śniegu nie ma na razie mowy, wystąpi w pierwszym tygodniu listopada 2022, kiedy ma być najbardziej słonecznie. Niewielkie opady są również prognozowane na pozostałą część pierwszej połowy listopada, natomiast ma się to zmienić z biegiem miesiąca.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?
Zamiast cudu jest grzyb? Rzecznik archidiecezji warszawskiej wyjaśnia tajemnicę cudu w Konstancinie-Jeziornie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany