Dziś mroźna i burzowa noc. Będzie niespokojnie w przeważającej części Polski

i

Autor: Pixabay.com Dziś mroźna i burzowa noc. Będzie niespokojnie w przeważającej części Polski

Pogoda na dziś: 20.08.2021. Nadciągają burze! Szykuje się pogodowy armagedon? Prognoza IMGW [20.08.2021]

2021-08-20 7:05

Pogoda na dziś (20.08.2021) dla Polski, jaką przygotowali specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada się pochmurnie i burzowo. Przeczytaj prognozę pogody na piątek, 20 sierpnia.

Pogoda na dziś: 20.08.2021. Nadciągają burze! Szykuje się pogodowy armagedon? Prognoza IMGW

Jak informuje IMGW Europa północna oraz wschodnia część kontynentu są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Zatoką Botnicką oraz Wschodnim Atlantykiem wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Północna i centralna Polska jest pod wpływem niżu znad Zatoki Botnickiej, na północy zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Na południu kraju pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu i zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. "Miejscami przelotne opady deszczu, za wyjątkiem południowego wschodu Polski. Od Kujaw i Mazowsza po Dolny Śląsk i Opolszczyznę po południu także burze z opadem do 15 mm." - informuje IMGW.

Jaka temperatura 20.08.2021?

Będzie ciepło, choć nie upalnie. Termometry wskażą maksymalnie 26°. "Temperatura maksymalna od 17°C, 19°C na północy do 25°C, 26°C na południowym wschodzie." - podaje IMGW. Podczas burz może mocno powiać; " Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h." - podaje IMGW.

Noc z piątku na sobotę (20.08./21.08.)

Jak czytamy w serwisie IMGW, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz miejscowymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, od zachodu kraju stopniowo zanikające. Miejscami na wschodzie i południu początkowo możliwe burze z opadem do 10 mm. Na południowym wschodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 11°C do 16°C, jedynie lokalnie na północy oraz w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Fatalne skutki burzy w Warszawie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają