Deszcz w polskim mieście

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 18.10.2021: Sporo deszczu w Polsce / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś, 18 października: Tu spadnie najwięcej deszczu. Meteorolodzy rozwiewają wątpliwości

2021-10-18 7:00

Pogoda na dziś (18.10.2021) dla Polski przynosi optymistyczne wieści tylko dla niektórych regionów. Synoptycy IMGW przekazują, że w wielu miejscach rozpoczniemy tydzień z opadami deszczu i konkretnym zachmurzeniem. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 18.10.2021: Tu spadnie najwięcej deszczu. Meteorolodzy rozwiewają wątpliwości

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 18 października?

Pogoda na dziś (18.10.2021) dla Polski i najnowsze prognozy na początek tygodnia. Eksperci IMGW donoszą, że wiele regionów naszego kraju zmierzy się z brzydkim obliczem jesieni, choć będą wyjątki. Sprawdźcie, gdzie na pewno przydadzą się parasole. - W dzień zachmurzenie całkowite i duże, na południowym zachodzie oraz na północy większe przejaśnienia i możliwe rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, tylko na południu i południowym zachodzie kraju bez opadów - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. O ewentualnych utrudnieniach poinformujemy was w naszych lokalnych serwisach.

Zobacz też: Chmura z wulkanu Cumbre Vieja jest nad Polską. Jednoznaczny komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Prognoza pogody. Temperatura 18.10.2021

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 18 października?

Czy początek tygodnia przyniesie kolejne ochłodzenie? Sprawdzamy najnowsze prognozy pod kątem temperatur. Na szczęście IMGW nie ma w tym temacie złych wieści, choć gdzieniegdzie przydadzą się cieplejsze kurtki.

- Temperatura maksymalna od 7°C na południowym wschodzie do 10°C, 11°C na przeważającym obszarze i 14°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko na wybrzeżu północny - informują eksperci IMGW.

Prognoza pogody 18-19 października. Noc z poniedziałku na wtorek

IMGW podaje, że w nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże, na południowym zachodzie i północnym wschodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu, tylko na północnym wschodzie i południu bez opadów. - Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3°C na północnym wschodzie do około 5°C w centrum i 10°C na zachodzie. W rejonach rozpogodzeń na północnym wschodzie spadek temperatury przy gruncie do -5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni stopniowo skręcający na południowy i południowo-wschodni, na wschodzie kraju zmienny - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany