Zima w Polsce

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Pogoda na środę, 13.10.2021: W tych regionach będzie bardzo zimno! Alarm meteo / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś, 13 października: W tych regionach będzie bardzo zimno! To nie jedyny problem

2021-10-13 0:01

Pogoda na dziś (13.10.2021) dla Polski nie przynosi dobrych wieści. Wprawdzie unikniemy burzowych klimatów, ale za to niektóre regiony zmierzą się z powiewem... zimy! Wiemy, gdzie będzie bardzo zimno. Meteorolodzy IMGW nie zostawiają żadnych złudzeń. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 13.10.2021: W tych regionach będzie bardzo zimno! Alarm meteo

Jaka będzie pogoda w środę, 13 października?

Pogoda na dziś (13.10.2021) dla Polski to zwiastun niskich temperatur i gdzieniegdzie również nieprzyjemnych opadów deszczu. Meteorolodzy IMGW wskazują w prognozie region, który będzie się musiał mierzyć w środę z zimowym klimatem. Warto też zwrócić uwagę na konkretne wichury, które nawiedzą tereny górskie. - W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, od północnego zachodu stopniowo zanikające. W obszarach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Prognozowana wysokość opadów na Pomorzu wschodnim około 10 mm. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. O ewentualnych utrudnieniach przeczytacie w naszych lokalnych serwisach.

Czytaj też: Pierwszy śnieg w Karkonoszach! Zima i trudne warunki w górach

Prognoza pogody. Temperatura 13.10.2021

Jaka będzie temperatura w środę, 13 października?

Jak już wspominaliśmy wyżej, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sygnalizuje, że w środę przydadzą się cieplejsze kurtki. Jest jeden region, który szczególnie będzie narażony na przedwczesny atak zimy. Tam termometry wskażą plusowe temperatury, ale niezbyt imponujące. Uwaga też na zamiecie śnieżne!

- Temperatura maksymalna 6°C do 11°C, chłodniej na Podhalu około 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południu okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach w porywach do 65 km/h. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

Prognoza pogody 13-14 października. Noc ze środy na czwartek

IMGW podaje, że w nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo miejscami wystąpią opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Miejscami utworzy się mgła, lokalnie marznąca ograniczająca widzialność do 200 m. Nad ranem na zachodzie wystąpią słabe opady deszczu. - Temperatura minimalna od 1°C do 4°C, miejscami przygruntowe przymrozki do około -4°C, cieplej na wybrzeżu zachodnim od 5°C do 7°C, najzimniej na Kujawach, Kaszubach i Podhalu od -2 do 0°C. Spadek temperatury po opadach deszczu i w mgłach może lokalnie powodować śliskość dróg i chodników. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na wybrzeżu wschodnim, południowy. Wysoko w górach wiatr porywisty. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne - czytamy w serwisie Instytutu.

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda