Pogoda 1 listopada. Front przyniesie fatalną zmianę! Lepiej się przygotuj

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Victoria_Borodinova Pogoda 1 listopada. Front przyniesie fatalną zmianę! Lepiej się przygotuj

Pogoda 1 listopada. Front przyniesie fatalną zmianę! Lepiej się przygotuj

2021-10-31 21:48

Prognoza pogody na 1 listopada. Co zapowiadają synoptycy? W poniedziałek dzień Wszystkich Świętych, w polskiej tradycji nierozerwalnie związany z wizytami na cmentarzach, przy grobach bliskich zmarłych… Po pogodnej i ciepłej niedzieli, w poniedziałek będzie inaczej. Front przyniesie fatalną zmianę. Lepiej się przygotuj!

Poniedziałkowy poranek i przedpołudnie będą podobne do niedzieli, później jednak wiele się zmieni. Jaka będzie pogoda 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, kiedy odwiedzamy cmentarze? Front przyniesie fatalną zmianę! Lepiej się na to przygotuj. Strefa deszczu będzie się rozszerzać i obejmować kolejne regiony. Kto koniecznie musi zabrać ze sobą parasol i ciepłe ubrania? Zobacz najnowsze prognozy synoptyków na 1 listopada.

Zobacz też: Wszystkich Świętych 2021. Korki, wypadki, utrudnienia na drogach [RELACJA NA ŻYWO]

Do godzin południowych w poniedziałek na terenie całego kraju powinno być pogodnie – zapowiedział w rozmowie z PAP Jakub Gawron z IMGW-PIG. W ciągu dnia od zachodu zacznie do Polski wchodzić chłodny niż z opadami deszczu, które do wieczora obejmą przygraniczne województwa. Tam przydadzą się parasole i ciepłe ubrania. Pogoda może pokrzyżować plany wielu osób, które chcą odwiedzić groby bliskich.

Wszystkich Świętych 2021. Groby Gołasa, Krawczyka, Machalicy, Kowalewskiego. Niezapomniani

Według prognozy przygotowanej dla PAP przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, w poniedziałek rano nad całą Polską będzie jeszcze pogodnie i bez opadów deszczu.

– W poniedziałek rano na krańcach południowo-wschodnich Polski mogą być chmury, jednak z nich nie będzie deszczu. Na pozostałym obszarze kraju rano będzie pogodnie, ale w godzinach okołopołudniowych, od zachodu zacznie podchodzić chłodny front atmosferyczny ze strefą deszczu, która powoli będzie się przemieszczała w kierunku centrum. Do zachodu słońca deszczowo będzie na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, zachodzie Wielkopolski i na krańcach zachodnich Dolnego Śląska – prognozuje Jakub Gawron z IMGW-PIB.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 12 stopni Celsjusza na północy do 17 stopni C. na południowym zachodzie, zachodzie i w centrum. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty. Najsilniejszych wiatrów meteorolodzy spodziewają się w godzinach przedpołudniowych w południowych powiatach województwa opolskiego, gdzie siła wiatru może dojść do 70 km/h i na południu Podkarpacia, gdzie wiatr może wiać z prędkościami do 60 km/h – zapowiada PAP.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany