Płock. W końcu będzie padać! I to przez kilka dni [PROGNOZA POGODY]

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Przez kilka dni nad Płockiem i okolicami spodziewane są opady deszczu

Płock. W końcu opady deszczu! I to przez kilka dni [PROGNOZA POGODY]

2020-04-28 12:42

Z jednej strony możemy się cieszyć z ładnej pogody, choć korzystanie z wiosennych promieni słońca ogranicza koronawirus, ale z drugiej susza daje się coraz bardziej we znaki. Od środy nad Płockiem i okolicami będą przechodzić deszczowe chmury, z których zwłaszcza w weekend spadnie sporo deszczu. Choć w dzień temperatura nieznacznie się obniży, to czekają nas za to ciepłe noce.

Pierwsze, ale przelotne opady deszczu mogą się pojawić nad Płockiem i okolicami już w środę. Największa szansa na pojawienie się choć kilku kropel wystąpi rano i w godzinach południowych, natomiast niezależnie od tego przez cały dzień będzie pochmurno. W czwartek znowu więcej słońca, a deszczowe chmury zawitają nad Płock dopiero wieczorem. Od piątku ma już jednak padać na całego, a szansa na wystąpienie opadów wynosi 80 procent. Nie inaczej będzie w sobotę i niedzielę, bo przez cały dzień niebo będą spowijać chmury, choć deszcz będzie już tylko przelotny.

Zmiana pogody nie pozostanie bez wpływu na temperaturę. W środę, sobotę i niedzielę "tylko" 16 stopni, natomiast w czwartek i piątek słupki rtęci sięgną maksymalnie 19 kresek. Cieplej niż dotychczas będzie za to w nocy, bo już z wtorku na środę termometry pokażą 8 stopni. Od następnej nocy do tej z soboty na niedzielę temperatura będzie wokół 6-8 kresek.

W czasie deszczu wzrośnie też siła wiatru, który będzie wiał z kierunków wschodnich, ale żadnego dnia nie przekroczy 20 km/h - najsilniejsze podmuchy spodziewane są od piątku do niedzieli.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Bóbr złodziej - ukradł tuje z myjni...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany