Burza z piorunem nad morzem

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Paskudne załamanie pogody w Polsce. Powrócą gwałtowne burze i nie tylko. Sprawdź najnowsze prognozy

Paskudne załamanie pogody w Polsce. Powracają gwałtowne burze i nie tylko. Sprawdź najnowsze prognozy

2022-07-14 9:02

Prognoza pogody na najbliższe dni zwiastuje ciąg dalszy lipcowego, pogodowego zawirowania. Jeśli planowaliście wakacje nad morzem i na Mazurach to musicie założyć burze oraz intensywne opady deszczu. Eksperci od warunków atmosferycznych analizują i przekazują, gdzie będzie najgorzej. Sprawdźcie najnowszą prognozę na weekend 15-17.07.2022.

Środek bieżącego tygodnia przyniósł wyraźną poprawę pogody w naszym kraju. Niestety dla niektórych regionów, jest to zaledwie cisza przed burzą i to dosłownie. Eksperci analizujący prognozę pogody spodziewają się dni pełnych niebezpiecznych zjawisk meteo.

Załamanie pogody w Polsce. Prognoza zwiastuje burze i intensywne deszcze

- W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami na północy oraz południu przelotne opady deszczu, na południu również burze. W czasie burz opady deszczu do 15 mm. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h - czytamy w prognozie synoptycznej IMGW na czwartek (14 lipca). 

Pasjonaci z serwisu twojapogoda.pl przekazują, że do końca tygodnia najwięcej deszczu spadnie w dwóch regionach. Chodzi o popularne miejsca, uwielbiane przez wczasowiczów.

Czytaj też: Drożej już się nie da. Zobaczyliśmy paragon z ekskluzywnej restauracji nad morzem i opadła nam szczęka

- Pierwsza strefa ciągnie się od Pomorza przez Warmię i Mazury po Podlasie, a druga od Śląska po Małopolskę. Spaść może tam łącznie od 10 do 20 mm deszczu, a na środkowym i wschodnim wybrzeżu nawet do 40 mm - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Fatalna prognoza pogoda na weekend 15-17.07.2022. Gdzie będzie najgorzej?

Burze, grad, wichury i intensywne opady deszczu mogą się pojawić jeszcze przed weekendem w górach. Eksperci radzą turystom z Sudetów i Karpatów rezygnację z popularnych szlaków. Nieciekawie będzie również nad Morzem Bałtyckim, gdzie opady oraz wysokie fale będą negatywnie wpływać na wypoczynek. 

- W piątek też popada, jednak znacznie intensywniejsze deszcze i burze wystąpią w sobotę, w pierwszej połowie dnia. W niedzielę pogoda zacznie się poprawiać, jednak miejscami jeszcze może słabo i przelotnie pokropić - czytamy w prognozie dla regionów nadmorskich, opracowanej przez autorów twojapogoda.pl.

Pogoda długoterminowa dla Polski. Kiedy poprawa? [Prognoza]

W najbliższych godzinach silny wiatr utrudni też sprawę amatorom żeglowania na Mazurach. Synoptycy IMGW spodziewają się poprawy pogody dopiero na początku przyszłego tygodnia. Od poniedziałku (18.07.2022 r.) powinniśmy mieć spokój z burzami. Na północnym-wschodzie może przelotnie popadać, ale deszcz nie będzie tak uciążliwy jak chociażby w weekend. O szczegółach będziemy was informować na bieżąco.

Sonda
Boisz się burzy?
Gwałtowna burza pod Sycowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany