Niespodziewany zwrot akcji w pogodzie. Na taki weekend wielu czekało

i

Autor: Shutterstock

Optymistyczna prognoza

Niespodziewany zwrot akcji w pogodzie. Na taki weekend wielu czekało

2023-08-31 12:14

Na optymistyczną prognozę pogody na pierwszy weekend września (2-3.09.2023 r.) czekali wszyscy ci, którzy chcą sobie "odbić" niekorzystne warunki atmosferyczne, które straszyły nas w sierpniu. Temperatury będą bardzo przyjemne, a burze i wichury powinny wziąć sobie kilka dni wolnego.

Pogoda zmienną jest, o czym regularnie przekonujemy się w sierpniu 2023 roku. Na szczęście, w prognozach na początek września pojawił się powiew optymizmu. Już w piątek (1.09.2023 r.) odnotujemy delikatne ocieplenie. Niemal w całej Polsce temperatury maksymalne osiągną poziom 20 stopni Celsjusza. Jeszcze lepiej będzie na początku weekendu. Wprawdzie nie unikniemy przelotnych opadów deszczu, ale nie ma mowy o burzach i silnych wichurach. Dobrych wieści jest więcej.

Prognoza pogody na weekend 2-3 września 2023

W sobotę (2 września 2023 r.) w całej Polsce termometry pokażą powyżej 20 stopni. Dobrym pomysłem będzie wypad nad morzem, ponieważ tam słońce regularnie będzie się przebijało zza chmur. Temperatury w okolicach 22-23 stopni Celsjusza będą sprzyjać wypoczynkowi. Jeszcze cieplej będzie na południu kraju. W Małopolsce odnotujemy nawet 25 stopni. 

Jeszcze lepiej wygląda początek przyszłego tygodnia. Można nawet mówić o gorącej końcówce lata. W Kujawsko-Pomorskiem, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Lubuskiem termometry pokażą 24-26 stopni. Słońca będzie znacznie więcej niż deszczu. Wszystko wskazuje na to, że początek września będzie o wiele lepszy, niż pierwsze dni poprzedniego miesiąca. Prognozy będziemy oczywiście codziennie aktualizować w naszym serwisie. Dodatkowo, na poprawę nastroju proponujemy rozwiązanie naszego autorskiego quizu o pogodzie.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?