Niepokojące odkrycie naukowców. Spełni się biblijna przepowiednia? Polska może bardzo ucierpieć

i

Autor: qimono/cc0/Pixabay.com Naukowcy alarmują, że zmienia się kąt nachylenia osi Ziemi do płaszczyzny orbity, co może doprowadzić do poważnych zmian klimatycznych

Zmiany klimatyczne mogą przybrać na sile

Niepokojące odkrycie naukowców. Spełni się biblijna przepowiednia? Polska może bardzo ucierpieć

2022-10-10 11:59

Naukowcy z NASA alarmują, że zmienia się kąt nachylenia osi Ziemi do płaszczyzny orbity. Brzmi niezrozumiale, ale wcale nie przesadzając, może to nieść za sobą katastrofalne w skutkach zmiany klimatyczne. Z analizy zdjęć satelitarnych z ostatnich kilkudziesięciu lat wynika, że północny biegun geograficzny przesuwa się coraz bardziej na wschód. Co to oznacza?

Niepokojące odkrycie naukowców. Będą katastrofalne zmiany klimatyczne? Polska może bardzo ucierpieć

Zmiany w długości dnia i nocy oraz wzrosty i spadki temperatury - to potencjalne skutki odkrycia, jakie poczynili naukowcy z NASA. Jak informuje TwojaPogoda.pl, po analizie zdjęć satelitarnych z ostatnich kilkudziesięciu lat wynika, że zmienia się kąt nachylenia osi Ziemi do płaszczyzny orbity. Jeśli będzie nadal postępował, może to doprowadzić do bardzo poważnych zmian klimatycznych, których skutki obejmą również Polskę. Północny biegun geograficzny przesuwa się coraz bardziej na wschód, więc w skrajnym przypadku nasz kraj mógłby się znaleźć bliżej strefy równikowej lub polarnej. Z powodu globalnego ocieplenia topnieją lodowce w Arktyce i na Antarktydzie, które odpowiadają za nachylenie Ziemi pod odpowiednim kątem. Może to długofalowo doprowadzić do przesilenia i zaburzenia ruchu obrotowego planety, którego konsekwencje są de facto nieznane. TwojaPogoda.pl przypomina w związku z tym pamiętną biblijną przepowiednię - czy proroctwo Izajasza się spełni?

- Ziemia mocno się będzie zataczać jak pijany i jak budka na wietrze będzie się chwiała... tak iż upadnie i już nie powstanie - czytamy w Starym Testamencie.

QUIZ. Dokończ przysłowie o pogodzie! "Na św. Grzegorza..."? 12 punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Gdy wrzesień bez deszczów będzie...
Sonda
Czy działalność człowieka ma wpływ na zmiany klimatyczne?
Biedronki azjatyckie znowu atakują

Czy człowiek to najbardziej inwazyjny gatunek na ziemi?

Posłuchaj podcastu Drogowskazy.

Listen to "O inwazyjnych gatunkach i kryzysie bioróżnorodności. [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.