Nieostrożna jazda może mieć fatalne skutki. GDDKiA ostrzega

i

Autor: Alexei_other / CC0 / pixabay.com Nieostrożna jazda może mieć fatalne skutki. GDDKiA ostrzega

Jedźcie ostrożnie!

Nieostrożna jazda może mieć fatalne skutki. GDDKiA ostrzega

2023-02-26 18:46

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed niebezpiecznymi warunkami na drogach i apeluje o ostrożną i rozważną jazdę.Opady śniegu i śniegu z deszczem w połączeniu z ujemną temperaturą mogą sprawić, że na drogach zrobi się bardzo ślisko. Chwila nieuwagi lub niedostosowanie się do warunków drogowych może mieć fatalne skutki.

GDDKiA ostrzega kierowców przed opadami śniegu i śniegu z deszczem oraz lokalną śliskością, które mogą utrudniać jazdę, jednocześnie informując, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. "Na sieci dróg krajowych pracuje 266 pojazdów do zimowego utrzymania" - informuje GDDKiA. Lokalna śliskość występuje na terenie województwa dolnośląskiego na DK3 między Jelenią Górą i Jakuszycami.

Dodatkowo drogowcy ostrzegają przed opadami śniegu i śniegu z deszczem, które występują w całym kraju z wyłączeniem województwa podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

W nocy w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady śniegu, lokalnie mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 300 m. Na drogach miejscami ślisko. Temperatura minimalna przeważnie od -7 st. C do -3 st. C. Na Kaszubach i w dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -8 st. C, najcieplej nad samym morzem około 0 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W Sudetach dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Sonda
Zdarzyło Ci się wpaść w poślizg?
Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.