Nieostrożna jazda może mieć fatalne skutki. GDDKiA ostrzega

i

Autor: Alexei_other / CC0 / pixabay.com Nieostrożna jazda może mieć fatalne skutki. GDDKiA ostrzega

Jedźcie ostrożnie!

Nieostrożna jazda może mieć fatalne skutki. GDDKiA ostrzega

2023-02-26 18:46

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed niebezpiecznymi warunkami na drogach i apeluje o ostrożną i rozważną jazdę.Opady śniegu i śniegu z deszczem w połączeniu z ujemną temperaturą mogą sprawić, że na drogach zrobi się bardzo ślisko. Chwila nieuwagi lub niedostosowanie się do warunków drogowych może mieć fatalne skutki.

GDDKiA ostrzega kierowców przed opadami śniegu i śniegu z deszczem oraz lokalną śliskością, które mogą utrudniać jazdę, jednocześnie informując, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. "Na sieci dróg krajowych pracuje 266 pojazdów do zimowego utrzymania" - informuje GDDKiA. Lokalna śliskość występuje na terenie województwa dolnośląskiego na DK3 między Jelenią Górą i Jakuszycami.

Dodatkowo drogowcy ostrzegają przed opadami śniegu i śniegu z deszczem, które występują w całym kraju z wyłączeniem województwa podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

W nocy w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady śniegu, lokalnie mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 300 m. Na drogach miejscami ślisko. Temperatura minimalna przeważnie od -7 st. C do -3 st. C. Na Kaszubach i w dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -8 st. C, najcieplej nad samym morzem około 0 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W Sudetach dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Sonda
Zdarzyło Ci się wpaść w poślizg?
Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany