Niedziela z wichurami do 100 km/h i burzami. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Pogoda na jutro IMGW 18.09.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Niedziela z wichurami do 100 km/h i burzami. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Pogoda na jutro IMGW 18.09.2022]

Brzydki widok za oknami

Niedziela z wichurami do 100 km/h i burzami. Wiemy, gdzie będzie najgorzej [Pogoda na jutro IMGW 18.09.2022]

2022-09-17 14:50

Pogoda na niedzielę (18 września 2022) dla Polski, którą przygotowali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przestrzega nas przed burzami i przelotnymi opadami deszczu. Gdzieniegdzie pojawią się też groźne wichury. W których regionach będzie najgorzej? Sprawdź aktualną pogodę na jutro w poniższym materiale.

Jak informuje IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej), przed nami nieprzyjemna druga część weekendu. Już w nocy z 17 na 18 września, na południowym wschodzie kraju zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami przelotne opady deszczu, lokalnie zanikające burze. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach odnotujemy porywy wiatru do około 100 km/h. To konkretny zwiastun tego, co nas czeka w niedzielę. Pogoda na jutro pod quizem o tematyce meteo.

Polecamy: Zmiana czasu na zimowy 2022. Kiedy przestawiamy zegarki?

Quiz. Możesz zostać pogodynką? Nie każdy przeczyta te mapy pogody

Pytanie 1 z 10
Gdzie spodziewane są opady deszczu?
Quiz o pogodzie [1]

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 18.09.2022?

- W niedzielę na południowym wschodzie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów do około 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu, miejscami burze. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu - podaje IMGW.

- W Tatrach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 16 st. C, chłodniej w Karpatach, tam 8 st. C, 9 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do około 60 km/h, a wysoko w górach do około 100 km/h - dodają synoptycy.

Pogoda na jutro. Noc z niedzieli na poniedziałek 18/19.09.2022

IMGW podaje, ze w nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, okresami pojawią się przelotne opady deszczu, na wybrzeżu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm, w czasie burz do 25 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna od 3°C do 8°C, cieplej nad morzem od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz w porywach do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zawieje śnieżne.

W najbliższych godzinach warto śledzić ostrzeżenia IMGW i komunikaty meteo. Prognozy będziemy regularnie podawać na stronie pogoda.se.pl.

Gwałtowna burza pod Sycowem